• Polski
 • English
 • ZMIANY W WERSJACH

  najwazniejsze-zmiany

  Najważniejsze zmiany

  1. Dodatkowe funkcje usprawniające rozliczanie czasu pracy w Austrii:
   • możliwość wyboru kategorii kierowcy,
   • automatyczne liczenie stażu pracy,
   • automatyczne naliczanie dodatków za noclegi wg. przepisów Austriackich, niezależnie od ryczałtów noclegowych wg. polskich przepisów.
  2. Nowa zakładka na edycji pracowników dotycząca ustawień rozliczania płacy minimalnej w innych krajach.

  placa-minimalna-austrii-usprawnienia

  Płaca minimalna w Austrii – usprawnienia

  • W edycji umowy kierowcy („Dane podstawowe” -> „[005] Pracownicy” -> „Edycja pracownika” -> zakładka „umowy” -> „Edycja/dodanie umowy”) w zamian za wprowadzaną dotychczas domyślną stawkę minimalną w Austrii dodano listę grup zawodowych, po wybraniu której zostanie przypisana odpowiednia stawka na podstawie kategorii oraz stażu pracy kierowcy:

  Lista kategorii kierowców wraz z opisem i stawkami znajduje się w pomocy programu: http://download.inelo.pl/documents/help/4Trans/pl/4.5.1/pomoc.html?tutorial_minimalnaaustriaregulaminwynagrodzenia.html

  Uwaga! Podczas aktualizacji w przypadku, gdy na umowie pracownika zaznaczona była opcja domyślna minimalna stawka zostanie ona przepisana do pola indywidualnej stawki (pole „kwota”).

   

  • Wprowadzono automatyczne liczenie stażu pracy. Aby staż był liczony automatycznie należy wpierw wskazać do jakiej kategorii należy. Datę od której liczony jest staż można ustawić w menu („Dane podstawowe” -> „[005] Pracownicy” -> „Edycja pracownika” -> zakładka „Ustawienia inne kraje”). Domyślnie staż liczony jest od daty pierwszej umowy wprowadzonej w programie. Użytkownik może wprowadzić inną datę, bez konieczności wprowadzania dodatkowych umów.

  • Rozdzielono mechanizm generowania dodatków noclegowych na terytorium Austrii od generowania noclegów w delegacjach na podstawie polskich przepisów.

  Symbole   oznaczające dodatek noclegowy  mogą być niezależnie edytowane z poziomu edycji delegacji oraz z poziomu wykresu tygodniowego od Noclegów generowanych na podstawie ustawień z delegacji.

   

  W menu: „Dane podstawowe” -> „[014] Ustawienia”, zakładka: „Minimalne wynagrodzenie – inne kraje”) dodano opcję Naliczaj dodatek noclegowy za postój o długości co najmniej [] godzin. Na podstawie wprowadzonej wartości będą się automatycznie generować dodatki noclegowe wg. przepisów Austriackich.


  nowa-zakladka-edycji-pracownikow-dotyczaca-ustawien-rozliczania-placy-minimalnej-innych-krajach

  Nowa zakładka na edycji pracowników dotycząca ustawień rozliczania płacy minimalnej w innych krajach.

  • W menu „Dane podstawowe” -> „[005] Pracownicy” -> „Edycja pracownika” została dodana nowa zakładka „Ustawienia inne kraje”. Zakładka zawiera następujące opcje:


  Zmiany w wersjach

  Ostatnie wpisy

  Facebook