Nowe wyzwania – nowy moduł 4Trans

Grupa Inelo, pakiet mobilności oferta
Inelo Inelo
Aktualności

W związku ze zmianami, jakie wprowadza pakiet mobilności, udostępniamy w naszej ofercie nowy produkt – Moduł Płaca Zagraniczna, który stanowi odpowiedź na zupełnie zmieniony model rozliczeń. Wspomniany moduł, a także aktualizacja Modułu Rozliczeniowego, pozwoli dostosować działalność transportową do wchodzących w życie przepisów pakietu mobilności oraz zredukować ryzyko wzrostu kosztów i spadku konkurencyjności.

Moduł Płaca Zagraniczna dzięki możliwości wprowadzania oraz importu załadunków i rozładunków automatycznie wyznaczy rodzaje odcinków podlegających pod płace zagraniczne (cross-trade oraz kabotaż), a także odcinki wyłączone (tranzyt, przewozy bilateralne i dodatkowe operacje związane z przewozami bilateralnymi). Pozwoli to zoptymalizować wynagrodzenie kierowców tak, aby dopłacać do zagranicznych płac tylko w sytuacji, gdy jest to wymagane przepisami, a także zaoszczędzi Twój czas, który byłby potrzebny na ręczne klasyfikowanie odcinków.

Ponadto nowy moduł będzie miał możliwość wyznaczenia odcinków do wyliczenia płacy zagranicznej na podstawie wpisów symboli krajów w tachografach i na kartach kierowców – co zapewni zgodność rozliczanej w programie płacy zagranicznej z rozliczeniem dokonanym przez inspektorów w trakcie kontroli.

Tworzenie nowych składników płacy zagranicznej

W związku z obowiązkiem obliczenia wynagrodzenia zagranicznego dla polskich kierowców z wykorzystaniem często zmieniających się układów zbiorowych w innych krajach, moduł umożliwia samodzielne tworzenie nowych składników płacy zagranicznej. Dodatkowo baza składników będzie mogła być też na bieżąco aktualizowana dzięki importowi stawek i składników płacy zagranicznej, które zostaną przygotowane przez naszych ekspertów. Ma to duże znaczenie, w szczególności gdy poszczególne państwa członkowskie nie udostępniają z odpowiednim wyprzedzeniem zmian w stawkach oraz składnikach wynagrodzeń dla kierowców.

Funkcjonalności nowego Modułu 4Trans

Moduł Płaca Zagraniczna to rozwiązanie, które zarówno uchroni przed negatywnymi konsekwencjami związanymi z nowymi przepisami, jak i zoptymalizuje koszty pracownicze. Nowy Moduł 4Trans zapewni:

 • import załadunków i rozładunków z plików xml;
 • nielimitowaną ilość instalacji aplikacji mobilnej automatyzującej pobieranie danych o załadunkach i rozładunkach;
 • manualne dodawanie składników płacy zagranicznej;
 • automatyczny import składników płacy zagranicznej;
 • automatyczny import stawek płacy zagranicznej;
 • możliwość tworzenia odcinków płacy zagranicznej na podstawie wpisów przekroczeń granic zapisanych na karcie kierowcy;
 • wyznaczanie rodzaju transportu i płatnych odcinków na podstawie załadunków i rozładunków;
 • możliwość integracji z TMS Marcos;
 • tworzenie ewidencji czasu pracy wymaganej podczas kontroli płacy zagranicznej;
 • tworzenie raportów, dzięki którym klient jest przygotowany na wypadek kontroli;
 • dodawanie dynamicznych premii na podstawie danych z kart kierowcy (w Rozliczeniach jedynie statyczne elementy).

Aktualizacja Modułu Rozliczeniowego

Najważniejszą zmianą aktualizacji jest możliwość rozszerzenia o nowy Moduł Płace Zagraniczne. Dodatkowo Moduł Rozliczeń umożliwi:

 • obliczanie kwoty obniżenia podstawy wymiaru składek na ubezpieczenie społeczne o równowartość diet za każdy dzień pobytu za granicą;

Dzięki temu, jeżeli nie wykonujesz przewozów kabotażowych ani cross-trade, będziesz mógł rozliczać się zgodnie z obowiązującymi przepisami.


Aktualizacja modułu TachoScan i Rozliczenia będzie dostępna bezpłatnie dla posiadających wykupioną usługę aktualizacji. Aby wykupić nowy moduł należy skontaktować się z Przedstawicielem Inelo lub Biurem Obsługi Klienta (bok@inelo.pl). Masz pytania? Skontaktuj się z nami: napisz do nas na adres:  aktualizacje@inelo.pl lub zadzwoń pod jeden z wybranych numerów: +48 698 458 419; +48 606 657 106; +48 728 823 125; +48 728 823 135

Skontaktuj się z nami.

Wybierz sposób kontaktu najlepszy dla Ciebie.

  Biuro obsługi klienta