Kluczowa rola IT w dziedzinie bezpieczeństwa na drogach

kongress szwajcarska policja inelo
Inelo Inelo
Aktualności

Kongres Informatyki Szwajcarskiej Policji (SPIK) jest już za nami. To stałe i ważne wydarzenie w corocznym kalendarzu, które gromadzi setki uczestników i pokazuje, jak wielkie znaczenie mają rozwiązania informatyczne w sektorze policji. W tym roku Inelo pojawiło się wśród wystawców, mogąc tym samym zaprezentować swoje rozwiązania. A warto wspomnieć, że jednym z nich jest TachoScan Control, z którego korzysta 51 inspekcji w 25 krajach.

W trakcie wydarzenia Inelo reprezentowali z naszego międzynarodowego zespołu sprzedaży Małgorzata Pander i Joerg Harmening (TACEMA), którzy przeprowadzili wiele interesujących rozmów oraz prezentacji dla korpusów policji z całej Szwajcarii.

Optymalizacja kontroli dzięki Modułowi TachoScan Control DSRC

Szczególnie interesujące dla przedstawicieli policji biorących udział w wydarzeniu było rozwiązanie DSRC służące do skutecznej preselekcji. Obecnie, dzięki technologii DSRC i modułowi TachoScan Control DSRC, zbiorcze informacje o przejeżdżającym pojeździe można pobrać w mniej niż sekundę, a 25 parametrów RTM, które zapewniają inteligentne tachografy pozwalają szybko zorientować się, czy dana ciężarówka jest podejrzana i należy się jej bliżej przyjrzeć. Jeżeli tak, pojazd zostaje zatrzymany do kontroli, w ramach której pobierane są pełne dane z tachografu w celu potwierdzenia lub wykluczenia manipulacji. Warto zauważyć, że w tych 25 RTM-ach  dostępnych w naszym oprogramowaniu zawartych jest 6 nowych parametrów RTM zaimplementowanych w drugiej wersji inteligentnego tachografu związanych z czasem jazdy.

Kluczowy termin dla służb

Duże zainteresowanie zdalnym odczytywaniem parametrów RTM przy pomocy technologii DSRC argumentuje nie tylko zbliżająca się data obowiązkowej wymiany tachografów, ale również mający wejść już w sierpniu 2024 roku obowiązek, który wymusza, aby wszystkie inspekcje wyposażyły się w tego rodzaju urządzenia. Jednym z priorytetów wprowadzanej technologii jest wzrost bezpieczeństwa na drogach.

Chcesz dowiedzieć się więcej o nowym modelu TachoScan Control DSRC?

Odwiedź stronę internetową TachoScan Controll

Skontaktuj się z nami >>>

Skontaktuj się z nami.

Wybierz sposób kontaktu najlepszy dla Ciebie.

    Biuro obsługi klienta