Długotrwała współpraca owocuje kolejnym szkoleniem

szkolenie inelo
Inelo Inelo
Aktualności

Eksperci Inelo, Małgorzata Pander oraz Mateusz Włoch przeszkolili inspektorów z Transport Malta, którzy przy wykorzystaniu TachoScan Control kontrolują czas pracy kierowców, potencjalne manipulacje oraz sprawdzać, czy w kabinie ciężarówek zainstalowane są odpowiednie tachografy.

Szkolenie na Malcie z udziałem 10 inspektorów z Transport Malta odbyło się w dniach 11-12 kwietnia br. Nie był to nasz debiut, ponieważ z inspekcją transportu drogowego Transport Malta współpracujemy już od już 8 lat, a pierwsze szkolenie z programu TachoScan Control oraz urządzenia do pobierania danych z tachografu i kart kierowców TachoReader Combo odbyło się w roku 2016 w Krakowie, kiedy przeszkoliliśmy inspektorów i wraz z ITD odbyliśmy wspólnie kontrole drogowe. Tym razem to my zostaliśmy zaproszeni na Maltę, gdzie przeszkoliliśmy kolejną grupę inspektorów, którzy będą zajmować się kontrolą ciężarówek, nie tylko pod względem technicznym, ale również w zakresie czasu pracy kierowcy, manipulacji oraz sprawdzania odpowiedniego typu tachografu. 

Jazda bez tachografu

Co ciekawe, ze względu na fakt, że Malta jest wyspą, to głównymi miejscami wjazdu ciężarówek są porty, tym samym niedaleko nich inspekcja dokonuje kontroli. Ponadto ze względu na małą powierzchnię wyspy ciężarówki na Malcie nie muszą być wyposażone w tachografy, jeśli tylko pozostają w kraju – w transporcie międzynarodowym obowiązują ich zasady tak, jak pozostałych.

Aktualizacje przepisów: ważne zmiany w transporcie

W czasie szkolenia wraz z uczestnikami omówiliśmy przepisy oraz wprowadzane w nich zmiany, które mają wpływ na analizę danych w TachoScan Control, a także możliwość wdrożenia ich w naszym programie. Ważnym tematem, ze względu na zbliżające się daty graniczne, były nowe smart tachografy G2V2, które od sierpnia 2023 roku pojawiły się w nowych ciężarówkach, a od stycznia 2025 roku będzie ich jeszcze więcej. Na sam koniec zaprezentowaliśmy obecnym uczestnikom szkolenia najnowsze technologie i rozwiązania dla służb kontrolnych, które znajdują się w naszym portfolio. Niezmiernie cieszy nas długoletnia współpraca oraz zaufanie, jakim zostaliśmy obdarzeni, jako ekspert w dziedzinie analizy danych z tachografów oraz rozwiązań dla służb kontrolnych.

Skontaktuj się z nami.

Wybierz sposób kontaktu najlepszy dla Ciebie.

    Biuro obsługi klienta