Inelo dostosowuje swoje rozwiązania do nowych wymogów UE w branży transportowej!

nowe tachografy 2023
Inelo Inelo
Aktualności

Zgodnie z najnowszymi przepisami Komisji Europejskiej (załącznik 1C), rynek transportowy zostanie objęty nowymi zmianami – tym razem dotyczącymi tachografów oraz kart kierowców G2V2.

Zmiany przygotowane przez UE mają na celu poprawę skuteczności kontroli drogowych, kontroli delegowania kierowców,  płac zagranicznych oraz zapobieganie manipulacjom w urządzeniach.

Jako Inelo podjęliśmy odpowiednie kroki, aby zapewnić pełne dostosowanie naszych urządzeń
i oprogramowania do odczytu i analizy danych z nowych kart kierowców i tachografów.

Aktualizacja urządzeń planowana jest najpóźniej do końca sierpnia, natomiast nowe wersje oprogramowania najpóźniej do połowy września. Te działania umożliwią użytkownikom dalszy bezproblemowy odczyt i analizę danych z tachografów oraz kart kierowców G2V2.

Warto zaznaczyć, że ze względu na wprowadzone zmiany, brak aktualizacji urządzeń
i oprogramowania będzie skutkował brakiem możliwości odczytu i analizy danych z tachografów.

W przypadku nowych kart kierowców, odczyt będzie wciąż możliwy, jednak nie będzie można analizować nowych danych – m.in. automatycznie rejestrowanych przekroczeń granic oraz wprowadzanych informacji na temat załadunków i rozładunków.

W przypadku inspekcji kontrolnych, aktualizacja oprogramowania jest niezbędna, aby wyświetlać dodatkowe informacje RTM, które przesyła DSRC.

Konsekwentnie dostosowujemy swoje produkty i usługi do zmieniających się przepisów Unii Europejskiej. Naszym celem jest zapewnienie pełnej zgodności i nieprzerwanej funkcjonalności naszych rozwiązań, umożliwiając naszym użytkownikom skupienie się na swoim biznesie bez zbędnych przeszkód.

Harmonogram wymiany tachografów

Najważniejsze zmiany w tachografach

Zachęcamy również do śledzenia nadchodzących wydarzeń na których będziemy omawiali szczegółowo nadchodzące zmiany.

Skontaktuj się z nami.

Wybierz sposób kontaktu najlepszy dla Ciebie.

    Biuro obsługi klienta