Zmiany w systemie SENT – 24 czerwca 2021 została uruchomiona nowa platforma PUESC do rejestracji przewozów

SENT, PUESC
Inelo Inelo
Aktualności

Od 01.10.2018 r. na polskich drogach obowiązują przepisy dotyczące systemu SENT, związane przede wszystkim z koniecznością przesyłania lokalizacji (pozycji z GPS) podczas przewozu towarów wrażliwych. Przekazania obowiązkowych danych o lokalizacji do systemu SENT odbywa się za pomocą aplikacji na urządzenia mobilne lub za pomocą ZSL Zewnętrznego Systemu Lokalizacyjnego.

Zmiany po 24 czerwca 2021

W dniu 24 czerwca 2021 r. jak podaje KAS (Krajowa Administracja Skarbowa) została uruchomiona nowa platforma PUESC do rejestracji przewozów. Do 30.09.2021 r. będzie trwał okres przejściowy. Tym samym po 30 września 2021 stara platforma PUESC przestanie działać.

Nowa platforma PUESC>>>

Co zmieni się dla firm transportowych korzystających z SENT?

  1. Firmy transportowe nie będą już musiały samodzielnie dokonywać rejestracji nowych lokalizatorów na platformie PUESC w celu uzyskania identyfikatora biznesowego.
  2. Rejestrację nowych lokalizatorów będzie wykonywała firma zewnętrzna (ZSL).
  3. Po rejestracji firma zewnętrzna (ZSL) przekazuje identyfikator biznesowy Klientowi, który jest niezbędny do rejestracji przewozów w SENT już na nowej platformie.
  4. Rejestrowanie przewozów na nowej platformie PUESC będzie trzeba dokonywać już z nowym identyfikatorem biznesowym.
  5. Firmy transportowe mają czas na rejestrację przewozów na nowej platformie do 30.09.21 r.
  6. Do tego momentu firmy mogą korzystać ze starego identyfikatora biznesowego potrzebnego do rejestracji przewozów w SENT, przy czym należy pamiętać, aby jak najszybciej dokonać rejestracji przewozów już na nową platformę.
  7. W okresie przejściowym dane dla obecnych pojazdów będą nadawane na obie platformy starą i nową.

Skontaktuj się z nami.

Wybierz sposób kontaktu najlepszy dla Ciebie.

    Biuro obsługi klienta