Inelo członkiem zarządu CORTE na kolejne dwa lata

corte, grupa inelo
Inelo Inelo
Aktualności

Podczas ostatniego głosowania w sprawie kolejnej kadencji zarządu, członkowie Konfederacji Organizacji Kontroli wybrali przedstawicieli zarządu i rady wykonawczej, w składzie, którego znalazł się Piotr Żółty, International Business Development Director z Grupy Inelo. Tym samym Inelo pozostaje członkiem zarządu CORTE na kolejne dwa lata do 31 grudnia 2023 roku.

Inelo przystąpiło do Stowarzyszenia CORTE w 2011 roku, natomiast od 6 lat znajduje się w Zarządzie Konfederacji Organizacji Kontroli w Transporcie Drogowym. W gronie członków konfederacji zasiadają głównie przedstawiciele inspekcji, ministerstw infrastruktury i transportu, a także firm oferujących rozwiązania dla transportu. Warto zaznaczyć, że Piotr Żółty, przedstawiciel Inelo, jako jedyny spośród polskich firm z sektora prywatnego, znajduje się w zarządzie CORTE, pełniąc równocześnie funkcję doradczą przy Komisji Europejskiej.

CORTE – bezpieczeństwo ruchu drogowego i jego ochrona

CORTE jest jedną z najbardziej znanych i wiodących organizacji międzynarodowych, skupiających władze krajowe, stowarzyszenia transportowe i firmy transportowe. Celem Stowarzyszenia jest promowanie, wspieranie oraz pomoc w rozwoju i realizacji polityki w zakresie transportu drogowego, bezpieczeństwa ruchu drogowego i ochrony bezpieczeństwa ruchu drogowego w Europie.

CORTE i Inelo – ścisła współpraca

W marcu tego roku Inelo wraz z CORTE zorganizowało pierwszą konferencję online dla służb kontrolnych, w której wzięło udział blisko 130 przedstawicieli z 50 różnych inspekcji z ponad 30 krajów. Celem konferencji było omówienie kwestii dotyczących pakietu mobilności w interpretacji organów kontrolnych, a także praktycznego zastosowania nowych przepisów dotyczących transportu w Unii Europejskiej. Relacja z konferencji dostępna jest tutaj https://inelo.pl/pierwsza-konferencja-online-dla-sluzb-kontrolnych/.

Skontaktuj się z nami.

Wybierz sposób kontaktu najlepszy dla Ciebie.

    Biuro obsługi klienta