GBOX Assist – rozwiązanie zapewniające bezpieczeństwo kierowców – ciąg dalszy

Inelo Inelo
Brak kategorii

Czas pracy kierowcy

GBOX® Assist dzięki połączeniu z tachografem pobiera i analizuje dane dotyczące czasu pracy kierowcy. Dane w bardzo przejrzysty sposób wyświetlane są na komputerze pokładowym  GBOX® Assist. Urządzenie automatycznie powiadamia  kierowcę o zbliżającym się końcu dostępnego czasu jazdy. Pokazuje czas jazdy dziennej, ilości przedłużeń jazd dziennych czy skróceń odpoczynków. GBOX® Assist wyświetla także informacje, o której godzinie należy rozpocząć odpoczynek dobowy, tak aby zawarty był w jednej dobie pracy. Podobnie z odpoczynkiem tygodniowym, rekompensatami i czasem jazdy tygodniowym i dwutygodniowym. Dzięki temu, iż kierowca posiada bezpośredni dostęp do tych informacji zwiększa świadomość popełnianych wykroczeń, co przekłada się na wyeliminowanie tych wykroczeń w przyszłości. Istotnym aspektem jest również zwiększenie bezpieczeństwa kierowcy, który  może skupić się na prowadzeniu pojazdu, a skomplikowane obliczenia dotyczące czasu pracy, wykonuje za niego system telematyczny GBOX® Assist.

Przesyłanie dokumentów

GBOX® Assist umożliwia przesyłanie dokumentów bezpośrednio z kabiny pojazdu do spedytora, dzięki wykorzystaniu mobilnego skanera. Kierowcy chętnie korzystają z tej funkcji podczas kontroli drogowych odbywających się za granicą, szczególnie w sytuacjach kiedy mają wątpliwości co do dokumentów, które przedstawiają im do podpisu służby kontrolne. Ponadto funkcja ta umożliwia przesyłanie dokumentów transportowych bezpośrednio z kabiny samochodu do spedytora (do Panelu GBOX Online).  Dzięki temu istnieje możliwość przyspieszenia procesu rozliczeń oraz zapewnienia kopii bezpieczeństwa dokumentów w przypadku ich utraty.

Alerty

GBOX® Assist to rozwiązanie, które na bieżąco informuje spedytora lub osobę zarządzającą transportem o aktualnych czynnościach wykonywanych przez kierowcę oraz sytuacjach niepożądanych, które miały miejsce w czasie jazdy lub na postoju – dbając tym samym o bezpieczeństwo kierowcy. Do takich informacji zaliczamy alerty w czasie rzeczywistym o:

  • przekroczeniach prędkości powyżej zdefiniowanej wartości
  • przekroczeniach średniej prędkości w obszarze (miasto, plac przeładunkowy itp.)
  • wyjeździe poza wyznaczony korytarz (np. uprowadzenie pojazdu)
  • statusie „nieznany”, który wysyłany jest automatycznie po zatrzymaniu pojazdu i braku odpowiedzi ze strony kierowcy (np. zasłabnięcie, napad)
  • nieprawidłowościach związanych z czasem pracy kierowców

Bezpieczeństwo kierowców – czytaj więcej!

Skontaktuj się z nami.

Wybierz sposób kontaktu najlepszy dla Ciebie.

    Biuro obsługi klienta