GBOX Assist – rozwiązanie zapewniające bezpieczeństwo kierowców

Inelo Inelo
Brak kategorii

Lokalizacja pojazdu

GBOX® Assist to rozwiązanie telematyczne, które umożliwia podgląd floty pojazdów w przedsiębiorstwie w czasie rzeczywistym. Spedytor lub osoba zarządzająca transportem na bieżąco posiada dostęp do informacji o tym:

  • w którym miejscu znajduje się pojazd,
  • z jaką porusza się prędkością
  • jakie aktualnie czynności wykonuje kierowca.

Raportowanie danych czynności dla kierowcy nie stanowi problemu, z kolei spedytor na bieżąco może reagować na niechciane sytuacje, które miały miejsce w trasie np. kolizja, wypadek, zasłabnięcie kierowcy. Dzięki tym informacjom nie ma konieczności wykonywania licznych telefonów (które mogą okazać się nieskuteczne), ponieważ spedytor lub osoba zarządzająca transportem może precyzyjnie zlokalizować pojazd i w razie konieczności wysłać do kierowcy służby ratownicze bądź inną pomoc.

Komunikacja z kierowcą

GBOX® Assist umożliwia bezpośrednią komunikację tekstową pomiędzy spedytorem lub osobą zarządzającą transportem, a kierowcą. Zarówno kierowca, jak i spedytor czy osoba zarządzające transportem posiadają dostęp do prowadzonej rozmowy. Dzięki temu mogą sprawdzić czy wysłana przez nich wiadomość została otrzymana i przeczytana. Wykorzystanie takiego rozwiązania eliminuje błędy w komunikacji prowadzonej np. przez telefon oraz chroni przed utratą ważnych informacji, które do tej pory wysłane były poprzez SMS i mogły zostać skasowane. Ponadto GBOX® Assist to urządzenie działające 24h/dobę, dzięki czemu unikamy sytuacji, takich jakie mogą mieć miejsce w przypadku telefonu komórkowego: rozładowanie baterii czy utrata zasięgu.

Nawigacja dla samochodów ciężarowych

Wbudowana w system GBOX® Assist nawigacja z atrybutami ciężarowymi wyznacza trasę uwzględniając wymiary oraz tonaż pojazdu. Pozwala to kierowcy na bezpieczne prowadzenie samochodu po drogach odpowiednio do tego dostosowanych. Może uchronić go przed konsekwencjami złamania np. ograniczenia tonażowego.

Bezpieczeństwo kierowców – czytaj więcej!

Skontaktuj się z nami.

Wybierz sposób kontaktu najlepszy dla Ciebie.

    Biuro obsługi klienta