Największa konferencja poświęcona pakietowi mobilności. Nowy ład transportowy 2022 – sprawdź, czy jesteś gotowy

pakiet mobilności, konfersncja inelo
Inelo Inelo
Aktualności

Pakiet mobilności ponownie o sobie przypomina i wszystko wskazuje, że pierwszy kwartał 2022 roku z symboliczną datą drugiego lutego będzie czasem, kiedy wejdą w życie największe od kilkunastu lat zmiany w rozliczaniu czasu pracy kierowców, na poziomie zarówno polskim, jak i europejskim.

Od momentu ogłoszenia przez Komisję Europejską planowanych zmian dotyczących transportu drogowego, pakiet mobilności wzbudzał wielkie emocje, stając się tematem wielu dyskusji. W dużej mierze ostatnie wyzwania, z jakimi mierzyła się branża TSL – pandemia, brexit oraz wprowadzenie nowego systemu opłat  drogowych w Polsce mogły i na pewno uśpiły czujność wielu przewoźników.

Nowy ład transportowy 2022

Pakiet mobilności wraca jednak, jak bumerang, a największa rewolucja, która dotyczy ponad 35 tys. międzynarodowych przewoźników, wejdzie w życie od lutego 2022 roku. Konsekwencje nowych zapisów będą mocno odczuwalne, dlatego już możemy mówić o nowym ładzie transportowym, który zacznie obowiązywać od przyszłego roku.

Aktualnie trwają prace nad rewolucyjnym projektem zmian dotyczącym między innymi ustawy o czasie pracy kierowców, który został opublikowany 29.07.2021 roku. Zaproponowany przez Ministerstwo Infrastruktury projekt związany jest nie tylko z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego, który to poddał w wątpliwość sens istnienia instytucji podróży służbowej w przypadku pracowników stale przemieszczających się, ale również z pakietem mobilności.

Bez względu na to, jak będzie wyglądał efekt prac, już teraz należy planować koszty na 2022 rok, które muszą zostać znacząco skorygowane w porównaniu do tych z 2021 roku.

Pakiet mobilności – sprawdź, czy jesteś gotowy

W Inelo rozumiemy obawy branży TSL, dlatego wraz z naszymi partnerami przygotowaliśmy konferencję, w trakcie której poruszmy najistotniejsze zagadnienia z zakresu pakietu mobilności i zmian, jakie niesie dla firm transportowych.

Dołącz do jednej z najważniejszych w tym roku konferencji poświęconej pakietowi mobilności organizowanej przez Grupę Inelo i już 16 listopada w Łodzi dowiedz się:

 • Czy pakiet mobilności pozbawi polski transport pozycji lidera na unijnym rynku?
 • Jak będzie wyglądał nowy system wynagradzania kierowców w Polsce?
 • ile wzrosną koszty pracy kierowców?
 • Jak się przygotować do zmian?

Zarejestruj się i poznaj eksperckie spojrzenie na temat pakietu mobilności. Wśród zaproszonych prelegentów:

 • Ewa Ptaszyńska Komisja Europejska
 • Bartosz Jabłonka GITD
 • Piotr Mikiel z ZMPD,
 • Maciej Wroński z @TLP,
 • Łukasz Chwalczuk z kancelarii prawnej Iuridica,
 • a także nasi eksperci: Kamil Wolański, Łukasz Włoch i Mateusz Włoch.

16 listopada, godzina 10:00, Łódź

Nie możesz być z nami w Łodzi? Dołącz do wydarzenia online!

Skontaktuj się z nami.

Wybierz sposób kontaktu najlepszy dla Ciebie.

  Biuro obsługi klienta