Zmiana stawek wysokości diet w programie 4Trans

4trans
Inelo Inelo
Aktualności

W Dzienniku Ustaw opublikowano nowelizację rozporządzenia w sprawie wysokości diet z tytułu podróży służbowych. Rozporządzenie określa między innymi podwyższenie od 1 Stycznia 2023 roku diety krajowej do 45 zł. Sprawdź, w jaki sposób zaktualizować stawki w programie 4Trans.

W jaki sposób zaktualizować stawki w programie 4Trans?

Stawki zostały opublikowane do wersji 6.0.7 wraz z HF12. Aby zweryfikować posiadaną wersję programu, należy spojrzeć na dolny pasek programu. Dla wersji 6.0.7 HF12 powinien on wyglądać następująco:

4trans

W przypadku poprawek niższych niż HF12, na stronie startowej programu będzie widoczny komunikat „Nowa poprawka Hot Fix Pobierz”.

Uwaga. Poprawka zawiera aktualizację bazy danych. Jeśli do tej pory aktualizacje w programie 4Trans nie były wykonywane samodzielnie, prosimy skontaktować się z administratorami systemu.
Po naciśnięciu „Pobierz” i otrzymaniu komunikatu o pomyślnym pobraniu poprawek uruchom program ponownie.

W trakcie ponownego uruchomienia pojawi się komunikat aktualizacji bazy danych.

4trans

Po akceptacji komunikatu wpisz hasło administratora programu 4Trans oraz standardowo przeprowadź aktualizację baz danych.

Należy zweryfikować widoczność stawki, jeśli pomimo aktualizacji bazy danych stawka diety polskiej od 1 Stycznia 2023 roku nie będzie wynosiła 45PLN.

Odznacz na liście diet opcję „Pokaż tylko aktualne”, jeśli otwierasz program przed rozpoczęciem roku 2023. Stawka dla kraju Polska z odznaczoną opcją powinna być widoczna jak na poniższym zrzucie ekranu.

4trans

Jeśli dla wybranego kraju będą istnieć dwie stawki nachodzące na rok 2023, oznacza to, że zostały  wprowadzane ręcznie.

4trans

Tak wprowadzoną stawkę trzeba zamknąć z końcem roku 2022. W przypadku wątpliwości skorzystaj z opcji przywracania diet. Opcja ta usunie stawki wprowadzone ręcznie.

4trans

Skontaktuj się z nami.

Wybierz sposób kontaktu najlepszy dla Ciebie.

    Biuro obsługi klienta