Nowa aktualizacja dla 4Trans 6.0.8

4trans
Inelo Inelo
Aktualności

Aktualizacja związana jest ze zmianami w przepisach dotyczącymi wynagrodzeń kierowców międzynarodowych.

Udostępniona została do pobrania ważna aktualizacja oprogramowania 4Trans do wersji 6.0.8 -> HF8:

4Trans aktualizacja 6.0.8

4Trans w wersji 6.0.8 HF8 otrzymał zmiany w związku z nowymi przepisami dotyczącymi wynagrodzeń kierowców międzynarodowych, o których pisaliśmy tutaj>>> oraz, które szeroko omawialiśmy na bezpłatnym webinarze – uzyskaj nagranie>>>

Aktualizacja HF8 zawiera zmiany w liczeniu wirtualnych diet:

  • Na wszystkich odcinkach zagranicznych (253 – wjazdy i wyjazdy z terytorium innych krajów) od 1 sierpnia ustawione zostało domyślnie państwo docelowe „Wspólnota europejska”. Dotyczy to wszystkich opcji wprowadzania i importu odcinków zagranicznych.
4Trans aktualizacja 6.0.8
  • Dla państwa „Wspólnota europejska” zmieniona została stawka diety na 60 euro. Uwaga! Jeśli użytkownik modyfikował wcześniej stawkę dla kraju Wspólnota europejska, to stawka nie zostanie automatycznie zmieniona – w takim przypadku należy użyć opcji przywracania stawek domyślnych.
  • Zmieniony został sposób wyliczenia wirtualnych diet -> od 01.08.2023 sumowany jest czas pobytu w danym dni kalendarzowym (od 0:00 do 24:00) za granicą i podstawiony do reguł obniżania (1/3 w przypadku pobytu do 8 godzin, 1/2 w przypadku pobytu ponad 8 do 12 godzin, cała dieta w przypadku pobytu ponad 12 godzin). Zmiany te widoczne są także na raporcie 322 Zestawienie ulg – delegowanie. Zmianą nie uległa struktura eksportu. Do celu zastosowania ulg podatkowych należy przyjąć 1/3 z wyliczonej kwoty.
4Trans aktualizacja 6.0.8
  • W przeliczeniu netto/brutto w funkcji 282 Oczekiwane wynagrodzenie netto/brutto od sierpnia do przeliczenia podatku brana jest pod uwagę 1/3 kwoty wirtualnych diet zamiast dotychczasowych 30%.

W ramach instalacji HF8 zaktualizowana zostaje nie tylko oprogramowanie klienckie, ale również baza danych, co może wymagać dodatkowych uprawnień.

Skontaktuj się z nami.

Wybierz sposób kontaktu najlepszy dla Ciebie.

    Biuro obsługi klienta