Zmiana wyglądu zgłoszeń w systemie IMI

imi zgłoszenie
Inelo Inelo
Aktualności

W najbliższych miesiącach możemy spodziewać się wdrażania nowych funkcji w systemie IMI, które będą miały na celu uproszczenie i automatyzację niektórych zadań.  Już dziś w życie wchodzi pierwsza z planowanych zmian – udostępniono nowy format deklaracji delegowania.

Jest on znacznie bardziej zwięzły – standardowe zgłoszenie powinno teraz zmieścić się zaledwie na jednej stronie.

Należy także podkreślić, że zgłoszenia na starym wzorze wciąż są respektowane – nie ma zatem potrzeby tworzenia nowych deklaracji ani ponownego drukowania obecnych.

Aktualny wygląd deklaracji:

deklaracja IMI

Portal zgłoszeń wciąż jest rozwijany. W nadchodzących miesiącach w życie wejdą kolejne usprawnienia, między innymi możliwość automatycznego utworzenia jednej deklaracji dla wielu wybranych krajów oraz edycji kilku różnych deklaracji jednocześnie.

Pełna lista zaplanowanych funkcjonalności znajduje się na stronie: https://www.postingdeclaration.eu/assets/i18n-banner/future-improvements-pl.pdf

Przypominamy również o kontrolowaniu ważności zgłoszeń, szczególnie tych sporządzonych w lutym br. Kierowcy w zdecydowanej większości byli wówczas zgłaszani na najdłuższy możliwy okres – pół roku, dlatego sierpień jest miesiącem, w którym trzeba pamiętać o ponownym złożeniu deklaracji w systemie.

Skontaktuj się z nami.

Wybierz sposób kontaktu najlepszy dla Ciebie.

    Biuro obsługi klienta