System GBox otrzymał akredytację KAS dla nowego systemu poboru opłat e-Toll

system e-toll
Inelo Inelo
Aktualności

Z dniem 1 czerwca 2021 r. system GBox otrzymał akredytację od Krajowej Administracji Skarbowej dla nowego systemu poboru opłat e-Toll.  Nasze urządzenia GPS przeszły pozytywnie testy integracyjne, spełniając wszystkie podstawowe wymogi techniczne. System GBox Light i Assist jest w pełni zintegrowany z systemem e-Toll.

Potwierdzenie akredytacji

Zgoda na dopuszczenie do e-TOLL

Strony rządowe

https://etoll.gov.pl/

https://www.gov.pl/web/kas/

Ważne informacje e-TOLL

25 maja 2021 Ministerstwo Finansów uruchomiło rejestrację w systemie e-TOLL oraz Telefoniczne Centrum Obsługi Klienta. W czerwcu 2021 r. na 280 km państwowych dróg płatnych zostanie uruchomiony nowy system poboru opłat e-TOLL, oparty na technologii pozycjonowania satelitarnego, który zastąpi dotychczasowy system viaTOLL, opierający  się na pozycjonowaniu radiowym. Okres przejściowy, w którym działać będą równolegle oba systemy potrwa do 30 września 2021. Administratorem systemu danych jest Szef Krajowej Administracji Skarbowej (KAS). System e-TOLL dotyczy kierowców pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony, a także użytkowników autobusu niezależnie od dopuszczalnej masy całkowitej, który porusza się po sieci dróg płatnych. Ze względu na wytyczne Krajowej Administracji Skarbowej, która narzuciła dodatkowe rozwiązania technologiczne niezbędna do integracji z system e-TOLL  będzie wymiana lub modernizacja urządzeń. Nie dotyczy to urządzeń montowanych przez nas od 1 kwietnia br., które są zgodne z wymaganiami KAS.

Wychodząc naprzeciw Państwa  potrzebom, obecnie pracujemy nad ekonomicznymi rozwiązaniami dla nowego systemu poboru opłat. Już wkrótce przedstawimy Państwu szczegóły pełnej oferty urządzeń zintegrowanych z nowym systemem e-TOLL.


Skontaktuj się z nami.

Wybierz sposób kontaktu najlepszy dla Ciebie.

    Biuro obsługi klienta