Oprogramowanie Inelo i urządzenie TachoReader będą gotowe do odczytu danych z nowych tachografów na czas!

Inelo Inelo
Aktualności

Rozporządzenie 799/2016 aneks 1C wprowadza nowe inteligentne tachografy, które będą obowiązkowo montowane w nowych pojazdach zarejestrowanych po 15 czerwca 2019.

W związku z tym INELO przygotowuje następujące zmiany:

1. Oprogramowanie 4Trans

Planujemy aktualizację oprogramowania 4Trans w połowie czerwca, tak aby była dostępna w dniu wejścia w życie inteligentnych tachografów i nowych kart kierowców. Oprogramowanie będzie analizować i wyświetlać wszystkie dane pobrane z inteligentnych tachografów, jak również z kart kierowców drugiej generacji. Pojawią się też nowe funkcje ułatwiające, o których będziemy szczegółowo informować wraz z najnowszą aktualizacją. Aktualizacja oprogramowania będzie darmowa dla wszystkich firm posiadających gwarancję na program.

2. Urządzenia do pobierania danych

Aby pobrać wszystkie dane z kart drugiej generacji oraz dane z inteligentnych tachografów niezbędna będzie aktualizacja lub wymiana urządzeń:

a. Nowe urządzenia – wszystkie urządzenia zakupione po 15 czerwca 2019 będą miały funkcję odczytu danych z nowych kart i tachografów w standardzie

b. Dla urządzeń sprzed 15 czerwca możliwa będzie aktualizacja:

i. TachoReader Basic – wszystkie urządzenia będą posiadały możliwość aktualizacji od 15 czerwca 2019

ii. Tachoreader Combo Plus – urządzenia, których numer seryjny kończy się literą A będą posiadały możliwość aktualizacji od 15 czerwca 2019

Planujemy również uruchomienie systemu wymiany urządzeń na preferencyjnych warunkach, szczegółowe informacje już wkrótce!


Informacje praktyczne

Zgodnie z rozporządzeniem 799/2016 tzw. aneks 1C odczyt karty kierowcy 2 generacji możliwy jest z użyciem dotychczasowych urządzeń (bez aktualizacji). Odczytane jednak zostaną dane bez dodatkowych sekcji rejestrowanych przez inteligentny tachograf np. informacje o lokalizacji. W przypadku odczytu tachografu producenci tachografów nie mają obowiązku udostępniać możliwości pobrania danych z tachografów wg starej struktury (urządzeniami bez aktualizacji). Np. aby odczytać dane z tachografu VDO 4.0 niezbędna jest wymiana lub aktualizacja urządzeń do pobierania danych. Warto pamiętać, że na odczyt tachografu firma transportowa ma 90 dni, co pozwoli na dostosowanie się do zmian.


Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat inteligentnych tachografów obejrzyj wywiad z naszym Ekspertem www.youtube.com

Na sklepie inelo posiadamy również urządzenie do odczytywania kart kierowcy.

Skontaktuj się z nami.

Wybierz sposób kontaktu najlepszy dla Ciebie.

    Biuro obsługi klienta