Inteligentne tachografy coraz bliżej – PWPW rozpoczęła wydawanie kart II generacji

Inelo Inelo
Brak kategorii

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych poinformowała, że w naszym kraju rozpoczęła się już wysyłka pierwszych kart warsztatowych drugiej generacji.

Pierwsze karty warsztatowe wydane

Prawie 500 kart warsztatowych tzw. inteligentnej generacji trafi wkrótce do warsztatów tachografów. To bardzo dobra wiadomość nie tylko dla samych warsztatów, ale i dla polskich przewoźników. Karta warsztatowa drugiej generacji jest niezbędna do kalibracji inteligentnego tachografu. Opóźnienia w ich wydawaniu mogłyby uniemożliwić wprowadzenie na rynek nowych pojazdów, które bez kalibracji nie mogłyby wykonywać przewozów drogowych.

Inteligentne tachografy już w czerwcu

Obowiązek montażu inteligentnych tachografów w nowych pojazdach przewidziany został od 15.06.2019, czyli już za nieco ponad miesiąc. Brak kart warsztatowych drugiej generacji był jedynym zagrożeniem dla tej daty.

W dalszej kolejności planuje się wydawanie również innych kart – kierowców, przedsiębiorstw i kontrolnych drugiej generacji – aczkolwiek nawet opóźnienie w ich wydawaniu nie wpłynie na możliwość używania inteligentnych tachografów. Wynika to z faktu, że obecne karty kierowców oraz przedsiębiorstw są kompatybilne z nowymi tachografami. Nie trzeba będzie więc ich wymieniać przed datą utraty ich ważności.

1) Bez obsługi zdalnego pobierania danych z inteligentnych tachografów

2) Po włożeniu do inteligentnego tachografu karta zostanie zablokowana

Dowiedz się więcej o inteligentnych tachografach!

Chcesz wiedzieć więcej na temat inteligentnych tachografów? Zobacz ostatni wywiad z naszym ekspertem: www.facebook.com/timocom.polska/videos/

lub zajrzyj do obszernego artykułu na ten temat w najnowszym numerze naszego kwartalnika „Czas na transport” (czasopismo dostępne dla subskrybentów newslettera oraz na wydarzeniach branżowych).

Źródło: Grafika i tekst: info-car.pl

Skontaktuj się z nami.

Wybierz sposób kontaktu najlepszy dla Ciebie.

    Biuro obsługi klienta