Instrukcja zmiany wysokości diet od 28 lipca 2022 roku w oprogramowaniu 4Trans

4trans
Inelo Inelo
Aktualności

W związku ze zmianą rozporządzenia o podróżach służbowych, o której informowaliśmy w aktualności o wysokości diet w Polsce, przygotowaliśmy krótką instrukcję, jak wprowadzić nowe stawki diety oraz ryczałtu za nocleg w Polsce w systemie 4Trans.

Zmianie uległa kwota diety (38 zł) oraz ryczałty za nocleg (57 zł) – nowe kwoty należy stosować w rozliczeniu delegacji krajowych od 28 lipca 2022 roku. Aby poprawnie rozliczyć delegacje krajowe obejmujące zakres dat po 28 lipca 2022 roku, w 4Trans wersji 6.0.5 oraz starszych, należy wykonać poniższe kroki. Zmiany automatycznie zostaną uwzględnione w kolejnych wersjach programu.

1. Zmianę wysokości stawek należy wprowadzić korzystając z funkcji w menu Rozliczenia -> [302] Diety i limity.

4trans

2. Na liście należy odszukać państwo „Polska” z kwotami od 01.03.2013 roku, zaznaczyć i kliknąć prawym klawiszem myszy. Następnie z menu kontekstowego wybrać opcję „zmień dane dla zaznaczonych rekordów -> Zamknij okres i rozpocznij nowy”.

4trans

3. W okienku należy wprowadzić datę 2022-07-28.

4trans

4. Następnie należy odszukać i zaznaczyć wiersz „Polska” z datą od 2022-07-28. W komórkach dieta, ryczałt oraz ryczałt 45h należy wprowadzić nowe wartości odpowiednio 38 zł i 57 zł – jak na załączonym zrzucie ekranu. Aby edytować wybrane pole, należy dwukrotnie kliknąć lewym przyciskiem myszy.

4trans

Wskazówka! Jeśli nie widzisz tego wiersza, upewnij się, że odznaczony jest filtr „pokaż tylko aktualne”.

5. W przeliczeniu delegacji krajowych po tej zmianie będą uwzględniane odpowiednio nowe stawki. Aby uwzględnić zmiany we wcześniej zapisanych delegacjach, należy je ponownie rozliczyć.

Skontaktuj się z nami.

Wybierz sposób kontaktu najlepszy dla Ciebie.

    Biuro obsługi klienta