Francja – zmiany w zgłoszeniach kierowców w związku z uruchomieniem KREPTD

Inelo Inelo
Aktualności

W dniu 30.11.2017 w Polsce został uruchomiony Rejestr Elektroniczny Przedsiębiorców Transportu Drogowego (KREPTD). W związku z tym polscy przewoźnicy mogą już uzyskać z w/w rejestru numer referencyjny wymagany przy zgłoszeniach kierowców, którzy będą pracować na terytorium Francji. Do tej pory, w danych firmy  przy zgłaszaniu kierowców w serwisie SIPSI, podawało się numer licencji transportowej, który był dopuszczalny ze względu na brak odpowiedniego rejestru w Polsce.

Numer referencyjny firmy transportowej jest dostępny publicznie po wyszukaniu firmy na stronie kreptd.gitd.gov.pl. Najszybszy sposób wyszukania firmy istnieje poprzez NIP lub część nazwy firmy (np. jeżeli w nazwie firmy znajduje się słowo „trans” w polu nazwa można wpisać „%trans%”).

 


Numer referencyjny jest dostępny po wybraniu firmy z listy wyników:

 

Numer referencyjny z rejestru jest obowiązkowy dla nowych zgłoszeń. Nie ma konieczności aktualizowania informacji w zgłoszeniach, które były stworzone przed grudniem 2017.

Jeżeli firma nie znajduje się w w/w rejestrze należy w dalszym ciągu używać numeru licencji. Zgodnie z poniższym komunikatem rejestr jest sukcesywnie uzupełniany i wszystkie firmy będą znajdować się w nim do 1 marca 2018 roku.

 

 

 

Więcej o rejestrze można przeczytać > TUTAJ

Szczegółowa instrukcja zgłaszania kierowców na terytorium Francji znajduje się na stronie www.szkoleniadlatransportu.pl

 

Skontaktuj się z nami.

Wybierz sposób kontaktu najlepszy dla Ciebie.

    Biuro obsługi klienta