Francja wybrała program INELO dla swoich służb kontrolnych

Inelo Inelo
Aktualności

Największe europejskie państwa uznały program firmy INELO za najlepsze rozwiązanie dla swoich służb kontrolnych. Już w 18 krajach, w tym między innymi w Niemczech i Wielkiej Brytanii kontrola czasu pracy kierowców prowadzona jest na polskim oprogramowaniu TachoScan Control. Teraz do grona użytkowników programu dołączy także Francja.

Aż do 1050 licencji dla francuskich służb

Program TachoScan Control firmy INELO został uznany przez Francuskie Ministerstwo Przekształceń Ekologicznych i Solidarnych za najbardziej profesjonalne narzędzie dla służb kontrolujących czas pracy kierowców we Francji. Dzięki tej decyzji z polskiego rozwiązania IT skorzystają podczas kontroli francuscy funkcjonariusze z Inspekcji Transportu Drogowego, Żandarmerii, Policji oraz Służby Celnej. Zamówienie dotyczy nawet do 1050 licencji. Specjalnie dostosowane do francuskich przepisów oprogramowanie jest niezbędnym dla służb narzędziem do wykrywania nieprawidłowości w pracy kierowców zawodowych i podnoszenia bezpieczeństwa na drodze. Polscy eksperci z INELO przeprowadzą dodatkowo dla francuskich inspektorów i funkcjonariuszy cykl szkoleń, aby zapoznać ich z zasadami funkcjonowania programu.

Skomplikowane przepisy i skrupulatne kontrole 

Francja to dla naszych firm transportowych ważny kierunek podróży. Transport towarów do tego państwa realizuje aż 14% kierowców, jest ono również punktem na trasie doWielkiej Brytanii. Równocześnie jest to bardzo wymagający rynek, ze względu na sporą biurokrację i restrykcyjne przepisy. Kierowca delegowany na terytorium Republiki Francuskiej musi posiadać przy sobie komplet dokumentów w języku francuskim, takich jak zaświadczenie o delegowaniu, umowa o pracę (dla pracowników agencji pracy tymczasowych – kopie umów o pracę tymczasową oraz o udostępnienie pracownika) oraz druk „A1’’ (zaświadczenie o podleganiu pod ZUS w Polsce). Ponadto firma musi mieć reprezentanta na terenie Republiki, odpowiedzialnego za przechowywanie dokumentacji oraz kontakt ze służbami w razie kontroli. Służby kontrolujące transport powyżej 3,5 tony znane są ze swojej skrupulatności i częstych kontroli. Bardzo dokładnie sprawdzają przestrzeganie opisanych powyżej przepisów oraz wskazania tachografów, dzięki którym mogą stwierdzić czy kierowca nie dokonał żadnych naruszeń i prawidłowo wykorzystał czas pracy i odpoczynku.

Rozliczaj swoich kierowców jak inspekcje

Oprócz Francji, Niemiec i Wielkiej Brytanii, oprogramowanie INELO wspiera w codziennej pracy funkcjonariuszy w Rumunii, Czechach, Estonii oraz na Litwie i Łotwie, w Holandii, Luksemburgu, Słowacji i Słowenii. Niedawno do grona partnerów dołączyła także Policja w Szwajcarii oraz Inspekcja Transportu Drogowego w Macedonii. Nie możemy również zapomnieć o naszych rodzimych służbach kontrolnych. To korzystne rozwiązanie dla polskich firm transportowych, które rozliczając kierowców z programem 4Trans, dzięki modułowi Tachoscan mogą zweryfikować naruszenia w ten sam sposób, w jaki widzą je inspekcje.

Skontaktuj się z nami.

Wybierz sposób kontaktu najlepszy dla Ciebie.

    Biuro obsługi klienta