Eurowag inwestuje w Grupę Inelo i rozszerza swoją obecność na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej

eurowag grupa inelo
Inelo Inelo
Aktualności

Grupa Inelo pozyskała nowego inwestora – w dniu dzisiejszym, tj. 25.10, została podpisana umowa, na mocy której Grupa Eurowag, paneuropejski dostawca rozwiązań technologicznych i finansowych dla branży transportowej, nabędzie 100 proc. jej udziałów.

Jak zaznacza Magdalena Magnuszewska, prezes Grupy Inelo – Jesteśmy beneficjentem fali digitalizacji branży TSL i ten potencjał dostrzegła Grupa Eurowag. Cieszę się, że dzięki partnerstwie z Eurowag będziemy mogli kontynuować rozwój oferty „one stop shop” na terenie całej Europy, a łącząc siły z paneuropejskim liderem znacznie przyspieszymy.

Pozyskanie nowego inwestora, w tym niepewnym otoczeniu, to dowód sukcesu, który przez ostatnie lata osiągnęła Grupa Inelo znacząco poszerzając portfolio produktowe oraz zasięg geograficzny biznesu, rozwijając się zarówno organicznie, jak i dzięki akwizycjom. Grupa Inelo realizuje z sukcesem strategię „one stop shop” umożliwiającą dostęp do szerokiej oferty zintegrowanych i elastycznych rozwiązań, które każdy może łatwo dopasować, otrzymując od nas kompleksowe wsparcie w niełatwej ostatnio rzeczywistości. Od teraz przed Grupą Inelo otwierają się nowe możliwości na europejskim rynku rozwiązań dla transportu.

Kim jest Eurowag?

Eurowag jest europejskim dostawcą inteligentnych rozwiązań optymalizujących działalność w sektorze komercyjnego transportu drogowego. Spółka należy do czeskiego przedsiębiorcy Martina Vohánka i działa od 1995 roku jako zintegrowana platforma finansowa i technologiczna dla sektora TSL.  W 2022 roku została włączona do indeksu giełdowego FTSE 250 na londyńskiej giełdzie papierów wartościowych.  Eurowag posiada 18 biur w Europie i na Bliskim Wschodzie oraz bazę 15 000 klientów, którzy obsługiwani są przez zespół liczący ponad 1 500 pracowników. Oferuje m.in. produkty i usługi oparte na nowoczesnych technologiach cyfrowych, konwencjonalnych i alternatywnych metodach płatności za paliwo, ładowaniu pojazdów elektrycznych, opłatach drogowych czy telematyce i nawigacji.

Gwarancja dalszego rozwoju

Podpisanie umowy jest gwarancją dalszego rozwoju naszych rozwiązań w ramach szerokiej oferty technologicznej u jednego dostawcy oraz wspierania przedsiębiorstw transportowych w dynamicznie zmieniającym się środowisku.

Skontaktuj się z nami.

Wybierz sposób kontaktu najlepszy dla Ciebie.

    Biuro obsługi klienta