Tarcza Antykryzysowa zaczęła działać

Inelo Inelo
Aktualności

Tarcza Antykryzysowa, czyli pakiet, który ma przeciwdziałać skutkom pandemii został właśnie przyjęty. Według założeń ma ochronić zatrudnienia, zmniejszyć obciążenia i pomóc w zachowaniu płynności finansowej w firmach, również transportowych.

W Dzienniku Ustaw 31.03.2020 opublikowana została Ustawa o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw. Jest to główna część tzw. Tarczy Antykryzysowej, która ma stanowić pomoc dla przedsiębiorców m.in. w postaci dofinansowania dla pracodawców. Należy zaznaczyć, że większość przepisów ustawy weszła w życie z dniem ogłoszenia, natomiast wybrane artykuły obowiązują z datą wcześniejszą.

Względem samego projektu ustawa nie zmieniła się znacząco w zakresie najważniejszych kwestii dotyczących pomocy, jaką mogą uzyskać firmy transportowe. Zachęcamy do zapoznania się na Facebooku Inelo/OCRK z wczorajszą transmisją, poprowadzoną przez ekspertów Grupy Inelo – Łukasza Włocha oraz Radosława Oniszczuka, w trakcie której poruszyli zagadnienia dotyczące elementów Tarczy Antykryzysowej możliwych do wykorzystania przez firmy transportowe.

Zobacz nagranie tutaj:

Poniższa legenda pozwoli szybko wybrać interesujący fragment transmisji:

1. Przestój, czyli brak pracy dla kierowców – możliwe rozwiązania (od 00:01:25).
2. Dodatki państwa do wynagrodzenia pracowników w sytuacji mniejszej ilości pracy (od 00:11:15).
3. Dofinansowanie wynagrodzeń pracowniczych w przypadku spadku obrotów przedsiębiorstwa (od 00:18:30).
4. Zmiany w czasie pracy (od 00:22:05).
5. Podatki (od 00:27:00).
6. ZUS (od 00:45:45).
7. Leasing (od 00:54:55),
8. Podsumowanie i uzupełnienie informacji (od 01:02:15).

Zachęcamy do śledzenia naszych profili na Facebooku (INELO i OCRK), a także odwiedzenia stron internetowych, gdzie na bieżąco informujemy o zmianach spowodowanych rozprzestrzeniającym się w Europie koronawirusem.

Co się dzieje w branży transportowej w Europie?

Wszystko sprawdzisz na aktualizowanej na bieżąco mapie. Wystarczy kliknąć na kontur kraju.

Skontaktuj się z nami.

Wybierz sposób kontaktu najlepszy dla Ciebie.

    Biuro obsługi klienta