Szkolenia otwarte z Inelo. Na drodze do prawidłowych rozliczeń – najlepsze praktyki i rozwiązania.

szkolenie otwarte inelo
Inelo Inelo
Aktualności

Zapraszamy na jesienna edycję szkoleń organizowanych przez Grupę Inelo. Tym razem nasi eksperci omówią szerzej kluczowe kwestie związane z rozliczaniem czasu pracy kierowców oraz prawidłowym wyliczaniem należnego wynagrodzenia.

Przygotowany temat i agenda szkoleń zostały opracowane w oparciu o spostrzeżenia ekspertów w trakcie spotkań z przewoźnikami i stosowane przez nich różne modele naliczania pensji, na które inspektorzy nie zawsze patrzą przychylnym okiem. O ile maksymalna kwota kary nałożonej w wyniku kontroli naruszeń czasu jazdy pracy oraz odpoczynków jest ograniczona ustawą, o tyle wysokość źle naliczonych świadczeń pieniężnych już takiego ograniczenia nie ma.

Nawet osoby z wieloletnim doświadczeniem w rozliczaniu wynagrodzeń kierowców mogą nie zdawać sobie sprawy z zagrożeń oraz popełnianych ewentualnych błędów, zwłaszcza że przepisy związane z tym zagadnieniem ulegają znacznym modyfikacjom na przełomie ostatnich lat. W trakcie spotkania omówimy tematy dotyczące zasad tworzenia ewidencji czasu pracy z wykazaniem wszystkich składników płacy. Poruszymy zagadnienia związane z delegowaniem pracowników do państw członkowskich UE wraz z aktualną sytuacją dotyczącą kontroli zagranicznych organów. Na tapet weźmiemy również kwestie technologiczne – tachografy inteligentne drugiej generacji (G2V2). Zajmiemy się także zagadnieniami ułatwiającymi rozliczanie wynagrodzeń, a co najważniejsze – zaprezentujemy praktyczne sposoby i możliwości prawidłowego, optymalnego i bezpiecznego rozliczenia czasu pracy kierowców z wykorzystaniem programu 4Trans Inelo. W trakcie szkolenia zachęcamy do aktywnego udziału i zadawania nasuwających się pytań oraz luźnych rozmów z ekspertami przy kawie.

Program szkolenia

1. Zasady rozliczania i ewidencji czasu pracy kierowców zatrudnionych na umowie o pracę:

 • czas pracy kierowcy;
 • dodatkowe składniki wynagrodzenia.

2. Dostosowanie dokumentacji pracowniczej w kwestii wynagrodzeń.

3. Struktura wynagrodzeń kierowców.

4. Szczegółowe wyjaśnienie składników prawidłowej ewidencji czasu pracy dla kierowców.

5. Przykładowe raporty z oprogramowania 4Trans.

6. Zasady rozliczania i ewidencji czasu pracy dla kierowców zatrudnionych na podstawie umów cywilnoprawnych (zlecenie), samozatrudnionych oraz przedsiębiorców osobiście wykonujących przewozy.

7. Zasady rozliczania krajowych podróży służbowych.

8. Rozliczenie płacy zagranicznej:

 • klasyfikacja odcinków;
 • obowiązki administracyjne – IMI;
 • przykłady kontroli;
 • tachografy G2V2 a kontrole płacy zagranicznej.

9. Najnowsze zmiany w przepisach:

 • nowelizacja wysokości oraz zasad naliczania wirtualnych diet;
 • naliczanie ulg na ZUS oraz US;
 • sanitariaty;
 • dwa terminy wypłaty wynagrodzeń.

Terminy szkoleń:


Skontaktuj się z nami.

Wybierz sposób kontaktu najlepszy dla Ciebie.

  Biuro obsługi klienta