Płaca minimalna w Austrii pod lupą Komisji Europejskiej.

Inelo Inelo
Aktualności

Postępowanie Komisji Europejskiej w sprawie wymagań związanych z płacą minimalną w Austrii dla firm transportowych.
Komisja Europejska wszczęła postępowanie w sprawie stosowania ustawy austriackiej, która wprowadziła płacę minimalną oraz obowiązki formalne w sektorze transportu drogowego.
Z komunikatu wynika, że Komisja w pełni wspiera wprowadzenie krajowych płac minimalnych, lecz zastosowanie austriackich przepisów w obecnej formie do wszystkich międzynarodowych operacji transportowych na terytorium Austrii ogranicza swobodę świadczenia usług i przepływu towarów. W związku z tym zdecydowano o wysłaniu wezwania do usunięcia uchybienia  w sprawie wprowadzenia nieproporcjonalnych obciążeń administracyjnych w Austrii. Władze austriackie mają teraz dwa miesiące na udzielenie odpowiedzi na wezwanie do usunięcia uchybienia.

Z oficjalnego komunikatu KE [link] wynika również, że podobne przepisy w innych krajach członkowskich mogą mieć negatywne skutki dla rynku wewnętrznego. Z tego powodu trwają już prace, których celem jest zapewnienie na poziomie europejskim równowagi między ochroną socjalną pracowników transportu drogowego, uczciwą konkurencją i swobodą świadczenia usług transportowych.

Źródło: Komisja Europejska – Komunikat prasowy [link]

Skontaktuj się z nami.

Wybierz sposób kontaktu najlepszy dla Ciebie.

    Biuro obsługi klienta