ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I JAKO PIERWSZY PRZECZYTAJ DOKĄD DOJEDZIE BRANŻA TSL W 2021 ROKU?

Inelo Inelo
Aktualności

Kwartalnik, grupa inelo, brexit, płaca minimalna

Początek roku to dobry moment na pierwsze podsumowania minionych 12 miesięcy. Rok 2020 był czasem szczególnym, zdominowanym informacyjnie i organizacyjnie przez pandemię. Nie da się ukryć, że wirus na dobre zadomowił się wśród ludzi, a obserwując wydarzenia można zauważyć, że część z nas zdążyła odnaleźć się w nowej rzeczywistości, druga natomiast z nadzieją spogląda w nowy rok, licząc na rychły koniec pandemii. Jak więc będzie wyglądał rok 2021?

Branża TSL w 2021 roku – tylko sprawdzone i wiarygodne informacje

W artykule numeru rozliczymy ubiegły rok i przedstawimy najważniejsze tematy, którymi będzie żyła branża transportowa w 2021 roku. Kamil Wolański, kierownik działu ekspertów w specjalnie przygotowanym artykule kwartalnika Czas na transport porusza kwestię wzrostu stawek płac minimalnych w UE – w 2021 roku w transporcie obowiązują jeszcze zasady „starej” dyrektywy o delegowaniu. Można pokusić się o stwierdzenie, że jest to okres przejściowy od momentu przegłosowania przepisów, który kraje Unii Europejskiej powinny wykorzystać na odpowiednie przygotowanie się na zmiany obowiązujące od lutego 2022 roku. Na pewno wielu przewoźników zainteresuje temat dotyczący wyroku TSUE w sprawie bezprawnie nakładanych kar w przypadku gdy nacisk na oś przekracza 11,5 tony. Przypominamy, że 21 marca 2019 r. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wskazał, że Rzeczpospolita Polska naruszyła prawo unijne, poprzez ograniczenie możliwości ruchu pojazdów o nacisku osi do 11,5 tony. Wobec powyższego, przewoźnicy, którzy płacili kary za przejazd drogami o dopuszczalnym nacisku osi pojedynczej na poziomie 10, czy też 8 ton, mogą wnioskować o uzyskanie zwrotu zapłaconej kary pieniężnej. Kto dokładnie może liczyć na zwrot? Odpowiedź znajdą Państwo w artykule.

Artykuł specjalny –  cyfrowe trendy na 2021 rok

Cyfrowe trendy mogą stać się rzeczywistością już w tym roku – to tytuł artykułu specjalnego, który publikujemy w naszym kwartalniku. Czy to ostatni dzwonek na inwestycję w telematykę i dlaczego w ogóle jest ona potrzebna? Co z systemem TMS? Skąd wiemy, że znaczenie wydajnego i przewidywalnego ETA wzrasta oraz jaki ma to związek z e-commerce? Na te pytania odpowiedzi na pewno nie zabraknie.

Brexit – czyli, jak Wielka brytanie nie wyszła po angielsku

Mimo, że tematy pandemii i pakietu mobilności w ostatnim czasie zajmują większą cześć naszych rozważań, nasi eksperci tradycyjnie przygotowali artykuły, które również wymagają szczegółowego omówienia. W grudniu ubiegłego roku o Wielkiej Brytanii zrobiło się głośno po tym, jak  odkryty został nowy szczep SARS-CoV-2, czego konsekwencją było wprowadzenie pełnego lockdownu. Wielu z nas mogło przez to zapomnieć, że 1 stycznia 2021 roku zakończył się okres przejściowy,  przeznaczony na wynegocjowanie przyszłych relacji i dostosowanie się do nowych warunków współpracy na linii Unia Europejska i Zjednoczone Królestwo. Jakie zmiany czekają polskich przewoźników międzynarodowych po brexicie? To nie jedyne pytanie, na które odpowiadają nasi eksperci. O tym, czy wprowadzenie ryczałtu za nadgodziny jest lekarstwem na problemy z tworzeniem ewidencji czasu pracy, odpowie Bartłomiej Zgudziak, ekspert OCRK ds. analiz i rozliczeń.

Partnerzy Biznesowi Grupy Inelo – razem w drodze po sukces

Na sam koniec przedstawiamy cykl „Partnerzy Biznesowi Grupy Inelo”, w którym prezentujemy Wasze sylwetki – wizerunki firm, które nam zaufały i korzystają z naszych produktów i usług. Cieszymy się, że możemy być częścią Waszych sukcesów. Gorąco zachęcamy do bliższego poznania naszych Partnerów.

Kwartalnik dostępny dla czytelników newslettera już wkrótce.

Zapraszamy do subskrypcji!


Kwartalnik inelo, zapisy

Skontaktuj się z nami.

Wybierz sposób kontaktu najlepszy dla Ciebie.

    Biuro obsługi klienta