Międzynarodowa wymiana doświadczenia i dobrych praktyk

spotkanie inspektorzy PIP
Inelo Inelo
Aktualności

Przez dwa majowe dni w siedzibie Inelo mieliśmy okazję gościć inspektorów z Inspekcji Pracy z Estonii Tööinspektsioon oraz z PIP z Katowic. Efekt? Wymiana doświadczenia i dobrych praktyk na szczeblu międzynarodowym.

W dniach 16-17 maja siedzibę Inelo odwiedzili inspektorzy z Estonii, którym pomogliśmy zorganizować spotkanie z inspektorami PIP z Katowic, w trakcie którego obie strony miały okazję wymienić się swoimi doświadczeniami poruszając następujące tematy: sposoby przeprowadzania kontroli w firmach, różnice w przepisach oraz w sankcjach za naruszenia, a także używane przez nich systemy do pracy.

Lepsze poznanie specyfiki pracy inspekcji

Podczas dwóch dni  poznaliśmy specyfikę pracy inspekcji w małym kraju, jakim jest Estonia. Na cały kraj jest tylko kilku inspektorów weryfikujących pliki kierowców pod kątem czasu pracy i rozliczenia. System online, który zbudowali dla swoich potrzeb, gromadzi informacje o przeprowadzonych kontrolach, które są eksportowane bezpośrednio z naszego programu TachoScan Control. Poprzez własny system kontaktują się z firmą, w której planują przeprowadzić kontrolę. Do systemu dostęp ma również policja oraz sama firma, otrzymując tym samym wiedzę, kto i kiedy zrobił kontrolę oraz czy była to kontrola drogowa, czy może w siedzibie firmy. Dzięki autorskiemu systemowi online potrafią zrobić kilkaset (łącznie) kontroli przewoźników w roku, co przekłada się na spełnienie wymogów dyrektywy unijnej w tym zakresie. Co istotne, zarówno inspekcje z Estonii, jak PIP w Polsce korzystają dokładnie z tego samego oprogramowania TachoScan Control widząc wszystkie dane w ten sam sposób, dzięki czemu łatwiej im zrozumieć i porównać kontrole w ich krajach.

Indywidualne warsztaty dla inspektorów

Bezpośrednio po spotkaniu odbyły się warsztaty na prośbę inspektorów z Estonii, w których trakcie wspólnie rozmawialiśmy na temat zagadnień pakietu mobilności i delegowania kierowców. Ponadto, na prośbę estońskich gości, Łukasz Maj, Senior Product Owner w Inelo, poprowadził specjalny panel na temat indywidualnego projektu analizowania autobusów do 50 km według przepisów obowiązujących w ich kraju.

Po stronie Inelo w warsztatach udział wzięli: Mateusz Włoch, Ekspert ds. rozwoju i szkoleń oraz Bartłomiej Zgudziak, Zastępca Głównego Eksperta ds. Analiz i Rozliczeń. Natomiast organizatorem wydarzenia i prowadzącą była Małgorzata Pandor, International Development Expert.

Skontaktuj się z nami.

Wybierz sposób kontaktu najlepszy dla Ciebie.

    Biuro obsługi klienta