Live z Ekspertem Grupy Inelo – Opisy naruszeń z uwzględnieniem bieżącej sytuacji na granicach

Inelo Inelo
Aktualności

Już jutro o godzinie 10:00 kolejny live z ekspertem Grupy INELO na Facebook Inelo. Tym razem Jakub Ordon opowie o wykorzystywaniu „furtki” jaką daje znany większości kierowców art. 12 rozporządzenie 561/2006 – biorąc pod uwagę obecną sytuację i działania państw, zapobiegające rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Ekspert omówi podstawowe funkcje tego przepisu w normalnych warunkach, a także jego zastosowanie przy obecnych problemach związanych głównie z przejściami granicznymi oraz dojazdem do wolnego parkingu celem odebrania odpoczynku czy przerwy.

Aktualnie kierowcy na granicach zarówno Schengen, jak i poza tym obszarem mają problemy z szybkim przedostaniem się do innego państwa. Wprowadzenie kontroli granicznych wewnętrznych wydłuża sam proces dostaw, ale wpływa również na zawyżenie norm pracy i niedotrzymanie warunków przerw i odpoczynków kierowców. Dlatego też umiejętne i właściwe wykorzystanie art 12 (561/2006) może mieć kluczowe znaczenie w przyszłości, gdyż służby kontrole po pandemii podejmą normalne kontrole drogowe i przedsiębiorstw. Dodatkowo, to co obecnie dzieje się na drogach, problemy i wyjaśnienia tych problemów będzie przechowywane rok czasu i podlegać będzie kontroli.

Do zobaczenia na Facebook Inelo!

Co się dzieje w branży transportowej w Europie?

Wszystko sprawdzisz na aktualizowanej na bieżąco mapie. Wystarczy kliknąć na kontur kraju.

Skontaktuj się z nami.

Wybierz sposób kontaktu najlepszy dla Ciebie.

    Biuro obsługi klienta