INELO uczestnikiem konferencji „Zagrożenia w ruchu drogowym. Łódź chroni pieszych”

Inelo Inelo
Aktualności

W dniu 23 maja 2017 r.  INELO weźmie udział w konferencji „Zagrożenia w ruchu drogowym. Łódź chroni pieszych”, zorganizowanej na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego.

 

Jak pokazują statystyki, grupą najwyższego ryzyka na drogach nadal pozostają piesi. Tylko w 2016 w Łodzi miało miejsce 1713 wypadków drogowych, z czego 265 z udziałem pieszych.

Ze względu na rosnącą skalę problemu, jak i z powodu stale wzrastającej liczby pojazdów, wad sieci drogowej i zmian związanych  z przebudowami i remontami infrastruktury drogowej, kwestia zapewniania bezpieczeństwa na drodze staje się coraz bardziej istotna.

Odpowiedzią na potrzebę publicznej i eksperckiej debaty nad problemem, będzie konferencja „Zagrożenia w ruchu drogowym. Łódź chroni pieszych” zorganizowana przez Komendę Miejską Policji w Łodzi oraz Centrum Technologii Bezpieczeństwa w Logistyce, działające na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego.

Już 23 maja br. przedstawiciele świata nauki, służb bezpieczeństwa, instytucji i firm zaangażowanych w poprawę bezpieczeństwa na drogach zaprezentują swoje stanowisko w debacie i odpowiedzą na pytania dlaczego niechronieni użytkownicy ruchu biorą udział  w niemal co szóstym wypadku drogowym, jak można temu skutecznie zapobiegać i jakie są najlepsze praktyki w tym zakresie.

INELO również zabierze głos w tej ważnej społecznie dyskusji.  Nasz ekspert – Mateusz Włoch – wystąpi podczas konferencji z prelekcją „Manipulacje w systemie tachografu cyfrowego a bezpieczeństwo w ruchu drogowym”. Zapraszamy do udziału w wydarzeniu.

Szczegóły >> tutaj

Skontaktuj się z nami.

Wybierz sposób kontaktu najlepszy dla Ciebie.

    Biuro obsługi klienta