Specjalista ds. Płac / Payroll Specialist

Inelo

  • Karpacka 24, Bielsko-Biała, śląskie
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular), starszy specjalista (Senior)
  • praca od zaraz
  • praca hybrydowa

Twój zakres obowiązków

  • Naliczanie wynagrodzeń za pracę i innych świadczeń związanych z pracą.
  • Konsolidacja danych dotyczących czasu pracy i obecności, raportowanie, wprowadzanie korekt.
  • Obsługa pozostałych świadczeń pracowniczych, opieka medyczna, karty sportowe itp.
  • Przekazywanie i raportowanie dodatków i potrąceń, komunikowanie się z odpowiednimi działami.
  • Przygotowanie i rozliczanie umów cywilno-prawnych.
  • Obliczanie zasiłków chorobowych i innych zasiłków ZUS oraz administrowanie dokumentacją zasiłkową.
  • Przygotowanie wszystkich wymaganych przepisami dokumentów i deklaracji PIT.
  • Przygotowywanie deklaracji i raportów na potrzeby ZUS, US, GUS, PFRON.
  • Bieżąca obsługa PPK.
  • Sporządzanie zestawień, raportów i analiz z zakresu administracji płacowej.
  • Merytoryczne wsparcie pracowników w zakresie prawa pracy, podatków i kalkulacji wynagrodzenia.
  • Ścisła współpraca z zespołem HR Generalist oraz C&B w celu zapewnienia jakości i terminowości wprowadzania danych płacowych jak i danych wejściowych dotyczących świadczeń.
  • Udział i sugerowanie usprawnień procesów.
  • Monitorowanie zmian w przepisanych prawa pracy i prawa podatkowego.

Nasze wymagania

  • Min. 3 letnie doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku pracy.
  • Wykształcenie średnie w zakresie finansów/księgowości, wykształcenie wyższe jest dodatkowym atutem.
  • Komunikatywna znajomość języka angielskiego jest koniecznością.
  • Doskonałe umiejętności obsługi komputera: eNova Kadry i Płace (mile widziane), w tym korzystanie z programu Excel/BI jako narzędzia analitycznego i raportowania.
  • Kompleksowe zrozumienie „najlepszych praktyk” płacowych, umiejętność wytłumaczenia odcinka z wypłaty i „podzielonej listy płac”.
  • Dokładność danych: Będziesz osobą odpowiedzialną za kwestie związane z listą płac, ubezpieczeniami, potrąceniami, dodatkowymi płatnościami.
  • Umiejętności analityczne na wysokim poziomie.
  • Doskonałe umiejętności komunikacyjne: w języku lokalnym i angielskim.Gracz zespołowy: Wyjątkowa osoba, miejmy nadzieję z odrobiną humoru, dużą cierpliwością i nastawieniem na obsługę klienta. Prawdziwy gracz zespołowy, który jest gotowy na wyzwania.

Mile widziane

  • doświadczenie w przetwarzaniu listy płac w krajach europejskich oprócz lokalnego kraju zatrudnienia.

To oferujemy

  • Umowę o pracę.
  • Zatrudnienie w szybko rozwijającej się firmie o ugruntowanej pozycji na rynku.
  • Kartę sportową FitProfit / FitSport.
  • Ubezpieczenie grupowe na życie w PZU.
  • prywatną opiekę medyczną w TU Zdrowie.
  • Elastyczne godziny pracy.
  • Możliwość pracy hybrydowej.

Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych
  • prywatna opieka medyczna
  • ubezpieczenie na życie
  • możliwość pracy zdalnej
  • elastyczny czas pracy
  • spotkania integracyjne

Zgoda na przetwarzanie danych:

Jeśli chcesz, aby Twoje dane osobowe były przetwarzane przez Inelo Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Karpacka 24/U2b, 43-300 Bielsko-Biała (dalej jako „Inelo Polska Sp. z o.o.”), a także w zależności od organizowanego procesu rekrutacji przez inne podmioty wchodzące w skład Grupy Inelo* oraz Grupy Eurowag* na potrzeby przyszłych procesów rekrutacyjnych, prosimy o zaznaczenie odpowiedniej zgody w formularzu rekrutacyjnym/zamieszczenie poniższej klauzuli w dokumentach aplikacyjnych:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Inelo Polska Sp. z o.o. oraz przez inne podmioty wchodzące w skład Grupy Inelo* i Grupy Eurowag* moich danych osobowych zawartych w dokumentach aplikacyjnych na potrzeby przyszłych rekrutacji organizowanych przez ww. podmioty.”

Możesz z łatwością cofnąć zgodę w dowolnym momencie. Aby to zrobić prześlij email na adres: hr@inelo.pl Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.

KLAUZULA INFORMACYJNA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH DLA PROCESU REKRUTACJI

Administratorem Twoich danych osobowych zawartych w dokumentach aplikacyjnych jest Inelo Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Karpacka 24/U2b, 43-300 Bielsko-Biała.

W sprawach związanych z przetwarzaniem Twoich danych osobowych możesz się kontaktować z wyznaczonym Inspektorem Ochrony Danych pod adresem e-mail: iod@inelo.pl

Będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w celach i w oparciu o następujące podstawy prawne:

  • przeprowadzenia procesu rekrutacji na stanowisko, na które aplikujesz (podstawą prawną jest: w zakresie danych wskazanych w Kodeksie pracy lub innych przepisach prawa pracy – realizacja ciążącego na nas obowiązku prawnego wynikającego z przepisów prawa pracy zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. c RODO, a w zakresie danych osobowych niewymaganych przepisami prawa i podanych z własnej inicjatywy – Twoja zgoda stosownie do art. 6 ust. 1 lit. a RODO; w zakresie danych osobowych, o których mowa w art. 9 ust. 1 RODO podanych z własnej inicjatywy – Twoja zgoda stosownie do art. 9 ust. 2 lit. a RODO)
  • prowadzenia przyszłych rekrutacji, o ile wyrazisz na to zgodę (podstawą prawną jest: Twoja zgoda stosownie do art. 6 ust. 1 lit. a RODO),
  • ewentualnego dochodzenia lub obrony przed roszczeniami związanymi z procesem rekrutacji (podstawą prawną będzie wówczas nasz prawnie uzasadniony interes polegający na możliwości dochodzenia przez nas roszczeń lub obrony przed takimi roszczeniami, stosownie do art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Masz prawo wnieść sprzeciw wobec przetwarzania Twoich danych osobowych, masz prawo żądać do nich dostępu, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i żądania ich przeniesienia. W zakresie w jakim przetwarzanie Twoich danych osobowych odbywa się na podstawie zgody, masz prawo do jej cofnięcia, przy czym pozostaje to bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Masz prawo wniesienia skargi na przetwarzanie danych do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Dane osobowe zbierane w celu realizacji procesu rekrutacji na stanowisko którego dotyczy Twoje zgłoszenie rekrutacyjne będą przetwarzane przez okres 1 roku, a dane przetwarzane w oparciu o zgodę na przyszłe rekrutacje przez okres 2 lat od przesłania zgłoszenia. W przypadku konieczności dochodzenia lub obrony przed roszczeniami  dane będą przechowywane do czasu ich przedawnienia.

Będziemy przekazywać Twoje dane osobowe podmiotom, które działają na nasze zlecenie, tj. dostawcom usług informatycznych, podmiotom świadczącym usługi rekrutacyjne, w tym dostawcom serwisów rekrutacyjnych on-line lub ogłoszeniodawcom oraz organom państwowym jeżeli zwrócą się do nas ze stosownym wnioskiem (np. sąd, prokuratura). Dodatkowo, w przedmiocie zapewnienia właściwego przebiegu procesu rekrutacji oraz wyboru kandydata dane osobowe mogą być przez Administratora przekazywane podmiotom wchodzącym w skład Grupy Eurowag* sprawującym w powyższym zakresie nadzór. Podstawą prawną udostępnienia danych osobowych jest prawnie uzasadniony interes realizowany przez administratorów danych w ramach przetwarzania danych osobowych w grupie kapitałowej.

Wysyłając aplikację/klikając w przycisk „Wyślij” zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w zakresie wskazanym w klauzuli informacyjnej.

Podanie danych osobowych w dokumentach aplikacyjnych w zakresie wynikającym z Kodeksu pracy jest konieczne do przeprowadzenia procesu rekrutacyjnego. Konsekwencją niepodania tych danych osobowych będzie brak możliwości przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego.

Podanie dodatkowych danych osobowych jest dobrowolne i nie wpływa na możliwość udziału w rekrutacji. Podanie danych osobowych przekraczających zakres danych osobowych wymaganych przez przepisy Kodeku pracy oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie tych dodatkowych danych osobowych na potrzeby danej rekrutacji.

*https://uploads-ssl.webflow.com/640885a438a8cac228718a04/644ad81bc9d8840d409477ea_Eurowag_Group_EN_200423.pdf

Skontaktuj się z nami.

Wybierz sposób kontaktu najlepszy dla Ciebie.

    Biuro obsługi klienta