Nowa wersja 4Trans 5.0.4 z opcją automatycznego oznaczania naruszeń!

Inelo Inelo
Aktualności

Automatyczne oznaczanie naruszeń, które mogą podlegać pod odstępstwa związane z COVID-19 to jedna z funkcjonalności nowej wersji 4Trans 5.0.4.

Od wersji 5.0.4 w raporcie naruszeń kierowców, oprogramowanie 4Trans automatycznie zaznaczy naruszenia (kolorem pomarańczowym), które mogą podlegać pod tymczasowe odstępstwa z art. 14 ust. 2 Rozporządzenia 561/2006. Takie odstępstwa są w ostatnim czasie często wprowadzane przez poszczególne Państwa członkowskie w związku z COVID-19.

Oznaczane są wszystkie naruszenia (bez względu na wielkość przekroczenia), w których występuje wpis kraju rozpoczęcia/zakończenia pracy, jeżeli za podany okres ten kraj znajduje się w oficjalnych tabelach dotyczących odstępstw dostępnych na stronach KE. Opracowanie tych informacji przygotowane przez INELO w języku polskim można zobaczyć bezpośrednio w oprogramowaniu oraz tutaj: >>>

Uwaga!

Oznaczenie naruszenia, jako możliwe odstępstwo nie oznacza, że przedsiębiorstwo lub kierowca nie zostanie ukarany za dane naruszenie. Jest to podpowiedź, iż taka sytuacja mogła wystąpić. W każdym kraju występują inne zasady odstępstw i inne warunki podlegania pod odstępstwa. Każde naruszenie należy zweryfikować z wspomnianą tabelą. Niezależnie od podlegania pod odstępstwa zalecamy, aby każde odstępstwo/naruszenie było udokumentowane przez kierowcę w formie opisanego wydruku zgodnie z art. 12 rozporządzenia 561/2006.

Pozostałe zmiany:

  • Zmiany dotyczące analizy naruszeń czasu pracy wynikających z Ustawy o czasie pracy kierowców
  • Wykazywanie ostrzeżenia/naruszenia braku zdarzenia innych prac na początku dnia
  • Zakończenie wsparcia dla Windows 7, SQL Server 2008 oraz 2008 R2
  • Na raporcie [305]Rozliczenia podróży służbowych dodano wykazywanie osobno ryczałtów za noclegi krajowe oraz zagraniczne
  • Austria – możliwość automatycznego naliczania dodatku urlopowo-bożonarodzeniowego

4Trans wersja 5.0.4

Aktualizacja oprogramowania jest bezpłatna dla wszystkich posiadających aktualną gwarancję. Nowa wersja 4Trans będzie sukcesywnie udostępniana, dla kolejnych numerów kluczy, poprzez program Updater.

Zachęcamy do zapoznania się z opisem zmian w 4Trans 5.0.4 na naszej stronie internetowej: https://inelo.pl/zmiany/

Skontaktuj się z nami.

Wybierz sposób kontaktu najlepszy dla Ciebie.

    Biuro obsługi klienta