Wielka Brytania – kary za odpoczynki 45-godzinne w kabinach od 1 listopada 2017

Inelo Inelo
Aktualności

Służby kontrolne w Wielkiej Brytanii od 1 listopada 2017 będą mogły nakładać kary za odbiór regularnych tygodniowych okresów odpoczynku (45 godzin) w kabinie pojazdu. Maksymalna wysokość kary dla kierowcy została ustalona na 300 GBP.

 

W krajach takich jak Belgia, Francja czy Niemcy, w/w naruszenie jest kontrolowane bez względu na miejsce postoju pojazdu. Brytyjczycy będą karać przede wszystkim w przypadkach, gdy kierowca odbiera odpoczynek tygodniowy regularny w kabinie pojazdu w sąsiedztwie dróg publicznych (np. w zatoczkach), gdzie brak jest infrastruktury, tj. toalet, pryszniców czy punktów gastronomicznych. Wpływają na to skargi mieszkańców terenów przyległych do parkingów bez infrastruktury, którzy narzekali na hałas, zaśmiecanie oraz zachowania aspołeczne.

Więcej na ten temat można przeczytać w wytycznych [PL] >> link  oraz w tym artykule >> link .

Powyższe informacje zostały również potwierdzone przez inspektorów z DVSA. Służby kontrolne w Wielkiej Brytanii takie jak DVA, DVSA, Policja już od 2012 roku do wykrywania manipulacji i naruszeń używają oprogramowania TachoScanControl® firmy INELO.

Wszystkich zainteresowanych tematem odpoczynków tygodniowych zapraszamy już jutro do Krakowa na Spotkania Transportowe TSL Biznes, gdzie nasz Ekspert ds. rozwoju i szkoleń, Mateusz Włoch  przedstawi temat Odpoczynki tygodniowe – nowe regulacje i nadchodzące zmiany.

Zapisy na konferencję > TUTAJ

Zapraszamy !

Skontaktuj się z nami.

Wybierz sposób kontaktu najlepszy dla Ciebie.

    Biuro obsługi klienta