Rozbudowany kalkulator do symulacji wynagrodzeń kierowców po zmianach w 2022 roku

kalkulator inelo
Inelo Inelo
Aktualności

Proces przeliczania wynagrodzenia kierowców po zmianach obowiązujących od 2 lutego 2022 roku znacznie się skomplikował, dlatego udostępniamy narzędzie w postaci kalkulatora, który pozwoli wykonać symulację i obliczyć zarobki pracownika oraz koszty pracodawcy.

Pakiet mobilności – z nami zmiany są bezpieczne” – to hasło nie powstało bez przyczyny i ma pełne odzwierciedlenie w działaniach Grupy Inelo. Nasz zespół  dołożył wszelkich starań, aby przygotować branżę TSL do nowej rzeczywistości, którą wprowadziły kolejne zapisy pakietu mobilności. Stworzyliśmy rozwiązania i ofertę uwzględniające najnowsze zmiany prawne, a także nieustannie dzielimy się z Wami niezbędną wiedzą, którą nasi eksperci przekazują w licznych webinarach, a także przygotowując materiały w postaci ebooka i podcastów.

4Trans – odpowiedź na pakiet mobilności

Przypominamy, że program 4Trans od Inelo w najnowszej wersji oblicza i dostarcza wymagane aktualnymi przepisami wynagrodzenie brutto, w szczególności wynagrodzenie za dyżury, nadgodziny, godziny nocne oraz dopłatę do płac zagranicznych. W oprogramowaniu obliczana jest również kwota „wirtualnych diet zagranicznych” niezbędna, aby obniżyć podstawę oskładkowania oraz opodatkowania. Raporty zawierające te kwoty są dostarczane także klientom korzystającym z usług OCRK. Opisane kwoty z programu są niezbędne do obliczenia finalnego wynagrodzenia i stworzenia prawidłowych list płac. Dane te mogą posłużyć także do symulacji w kalkulatorze.

Oblicz wynagrodzenie kierowcy przy pomocy kalkulatora Inelo

W zdecydowanej większości przypadków jednak wymagane przepisami wynagrodzenie jest mniejsze niż oczekiwane wynagrodzenie „na rękę” kierowcy. Stąd potrzeba m.in. obliczenia prognozowanego wynagrodzenia brutto, uwzględniając „wirtualne diety” tak, aby osiągnąć oczekiwane wynagrodzenie na rękę kierowcy. Pozwala to na oszacowanie odpowiedniej kwoty premii. Nowy kalkulator daje taką możliwość, pozwalając przeliczać oczekiwane wynagrodzenia netto kierowcy na brutto uwzględniając m.in. kwotę wirtualnych diet, kwotę wolną od podatku, czy ulgę dla klasy średniej.

Przykład – Dane wprowadzane w celu przeliczenia netto na brutto kierowcy:

kalkulator wynagrodzenia kierowcy

Wynik obliczeń:

kalkulator wynagrodzenia kierowców

Ponadto kalkulator pomaga prognozować wynagrodzenie kierowcy „na rękę” w zależności od:

 • szacowanej kwoty dopłat do płac zagranicznych;
 • przyznanych dowolnych premii brutto (np. za dzień pracy, godziny jazdy, itp.);
 • ilości dni pobytu za granicą.

Co ważne, kalkulator pokazuje prognozowane wynagrodzenie na rękę w zależności od ilości dni za granicą, wskazując także koszt pracodawcy oraz procentowo, ile w tej kwocie zajmują podatki i składki. Pozwala to znaleźć najbardziej opłacalny punkt.

Przykład: Wynik symulacji dla wynagrodzenia 10 900 zł brutto dla kierowcy międzynarodowego w zależności od ilości dni za granicą:

kalkulatro wynagrodzenia kierowcy
kalkulator wynagrodzenia kierowcy

Dodatkową korzyścią jest możliwość przeprowadzenia symulacji rozliczenia rocznego przyjmując średnią ilość dni za granicą – sprawdzisz tym samym, czy jest ryzyko wejścia w drugi próg podatkowy (120 000 zł). Przykład przekroczenia drugiego progu podatkowego (120 tys. zł)  dla kierowcy z wynagrodzeniem brutto 15 300 zł oraz średnio 15 dniami za granicą:

kalkulator wynagrodzenia kierowców
kalkulator wynagrodzenia kierowcy

Za pomocą kalkulatora w sposób szybki i intuicyjny:

 • przeliczysz wynagrodzenie netto na brutto uwzględniając kwotę „wirtualnych diet”;
 • wykonasz symulację premii brutto dla dowolnych składników, która jest pomniejszana o dopłaty do płac zagranicznych oraz ryczałtów;
 • przeprowadzisz symulację dopłat do płac zagranicznych;
 • zweryfikujesz,
 •  jak zmienia się koszt pracodawcy i wynagrodzenie netto kierowcy w zależności od ilości dni za granicą;
 • sprawdzisz ryzyko przekroczenia przez kierowcę drugiego progu podatkowego.

W specjalnie przygotowanym filmie instruktażowym, nasi eksperci krok po kroku pokazują, jak  obliczyć wynagrodzenie kierowcy przy pomocy kalkulatora Inelo.

Skontaktuj się z nami.

Wybierz sposób kontaktu najlepszy dla Ciebie.

  Biuro obsługi klienta