Spotkanie Inelo z partnerami z Ukrainy i Białorusi

Inelo Inelo
Brak kategorii

22 i 23 stycznia 2019 r. w Warszawie odbyła się konferencja Stowarzyszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych z Białorusi BAMAP oraz firmy INELO. Wydarzenie miało na celu wymianę wiedzy i doświadczeń w zakresie współpracy międzynarodowej w branży transportowej oraz najczęstszych praktyk służb kontrolnych w krajach Unii Europejskiej.

Wśród uczestników konferencji znaleźli się partnerzy marki INELO, najwięksi przewoźnicy i przedstawiciele firm transportowych z Białorusi i Ukrainy zrzeszeni w stowarzyszeniach BAMAP oraz ASMAP. W wydarzeniu wzięła udział również przedstawiciel Komisji Europejskiej z Dyrekcji Generalnej Mobilności i Transportu – Ewa Ptaszyńska, a Główny Inspektorat Transportu Drogowego reprezentował Bartosz Jabłonka. Obecni byli także Naczelnik Wydziału Kontroli Inspekcyjnej GITD, Janusz Sokalski oraz Naczelnik Wydziału Inspekcji, Krzysztof Nowak z WITD w Bydgoszczy.

Transfer wiedzy

Podczas pierwszego dnia konferencji zaproszeni prelegenci przedstawiali zagranicznym gościom zasady wydawania zezwoleń tranzytowych
i ogólnych, w tym wjazdów do krajów Unii Europejskiej oraz dokładnie omówili proces wypełniania dokumentów .Zostały poruszone także tematy dotyczące przewozów nienormatywnych, stanu technicznego pojazdów oraz kwestie spedycji towarów wrażliwych, z uwagi na obowiązujące od niedawna przepisy SENT.

Drugiego dnia uczestnicy konferencji mieli okazję odwiedzić siedzibę firm INELO i OCRK – specjalizujących się w dostarczaniu autorskich narzędzi i usług dla przewoźników i inspekcji na polskim i 17. rynkach zagranicznych. Eksperci obu firm przygotowali dla gości szkolenie na temat kontroli drogowych w krajach członkowskich Unii Europejskiej i wyjaśnili wybrane przepisy wynikające z wewnętrznej polityki poszczególnych państw. Spotkanie było okazją do dyskusji na temat wyzwań dla branży transportowej w Europie oraz dynamicznie zmieniającego się otoczenia prawnego. Konferencja „Praktyki kontrolne w krajach Unii Europejskiej” była ważnym i inspirującym wydarzeniem, które umożliwiło wymianę wiedzy i doświadczeń między praktykami i ekspertami z różnych środowisk.

Skontaktuj się z nami.

Wybierz sposób kontaktu najlepszy dla Ciebie.

    Biuro obsługi klienta