Jak w 4Trans rozliczyć niestandardowe święto 12.11.2018?

Inelo Inelo
Aktualności

Oprogramowanie 4Trans zostało przygotowane na dodanie dodatkowego święta – można to zrobić już dziś, korzystając z naszej instrukcji.

Dodatkowe święto – 12 listopada 2018

Na podstawie Ustawy z dnia 7 listopada 2018 r. o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, 12 listopada 2018 roku ogłoszono świętem narodowym (wolnym od pracy). Niesie to konieczność uwzględnienia dodatkowego święta przy wyliczaniu ewidencji czasu pracy za listopad. Oprogramowanie 4Trans zostało przygotowane na taką możliwość.

Już dziś, korzystając z instrukcji, która znajduje się poniżej, można dodać niestandardowe święto 12.11.2018 r. Jest to konieczne np. w przypadku rozliczenia kierowcy, który zakończył zatrudnienie w trakcie miesiąca. Jeśli nie ma takiej potrzeby to wystarczy poczekać do najbliższej aktualizacji – wówczas święto zostanie dodane automatycznie.

Instrukcja wprowadzenia niestandardowego święta

Dodatkowe święto można wprowadzić ręcznie za pomocą funkcji „niestandardowe święta” w oprogramowaniu 4Trans. Święto wprowadza się jednorazowo dla wszystkich firm i wszystkich pracowników w całej bazie danych 4Trans.

Krok po kroku wyjaśniamy, jak to zrobić:

1) Wybrać menu Dane Podstawowe -> 011 Święta i Dni wolne:

2) Przełączyć się na zakładkę „Niestandardowe święta” i wybrać opcję dodania nowego wpisu .

3) Uzupełnić wpis datą 2018-11-12, opisem np. „Dodatkowe święto 12 listopada” oraz wybrać Państwo „Polska”. Po wpisaniu zatwierdzić przyciskiem .

 

4) Zmiana została wprowadzona. Rozliczając ewidencję czasu pracy oprogramowanie automatycznie uwzględni wprowadzone święto:

 

 

Skontaktuj się z nami.

Wybierz sposób kontaktu najlepszy dla Ciebie.

    Biuro obsługi klienta