Branżometr Inelo 2023. Pobierz raport i dowiedz się, jak funkcjonować w trudnym czasie.

branżometr inelo 2023
Inelo Inelo
Aktualności

Jak wygląda polski transport z perspektywy ubiegłego roku i jak kształtował się popyt na usługi przewozowe? Czy w długofalowym ujęciu branża TSL poradziła sobie z wyzwaniami?  Kondycję transportu drogowego prześwietlono w raporcie ,,Branżometr Inelo. Inflacja – czas wyzwań dla branży TSL”.

Badanie przeprowadzone przez Grupę Inelo wraz z Polskim Instytutem Transportu Drogowego pokazuje, że ponad 98 proc. badanych firm transportowych odnotowało w 2022 roku wzrost kosztów swojej działalności. Aż 6 na 10 przedstawicieli branży wyraźnie wskazywało, że podniosły się one w przedziale 26-50 proc. Bez wątpienia głównym powodem obecnej sytuacji jest wysoka inflacja, jednak jak pokazuje przygotowany raport, polski transport musi również mierzyć się z takimi wyzwaniami, jak:

  • Niedobór kierowców –  7 na 10 przedstawicieli firm odczuło niedobór kierowców na rynku pracy. Średnia wieku personelu także pozostaje wysoka. 
  • Szukanie efektywnych oszczędności, renegocjacja kontraktów, podnoszenie stawek, stały się powszechnym zjawiskiem. Firmy starają się jednak utrzymać kierowców i wielkość floty, aby zachować aktualne zdolności przewozowe na przyszłość. 
  • Wyższe ceny frachtów utrudniające długookresowe planowanie działalności firm. 
  • Wyraźne zmniejszenie zapytań od klientów na transport w 3 kwartale 2022 roku, które zniwelowało wzrosty z początku roku. 

Jaka jest faktyczna kondycja polskiej branży transportowej? Na to pytanie odpowiedź znajdziesz w Branżometrze Inelo.

Branżometr Inelo – przeczytaj opinie ekspertów i praktyków branży TSL

Branżometr Inelo, to nie tylko analiza danych przewozowych, to przede wszystkim szereg opinii ekspertów i praktyków branży TSL, na co dzień zarządzających przedsiębiorstwami. W ramach raportu przeprowadzono wywiady z przedstawicielami 10 firm transportowo–logistycznych, a także poproszono ekspertów o ocenę wyników badań – m.in. Macieja Wrońskiego, prezesa TLP; Piotra Mikiel, dyrektora Departamentu Transportu ZMPD; Łukasza Chwalczuka, partnera zarządzającego w Kancelarii Prawnej Iuridica;  Kamila Wolańskiego, kierownika Działu Ekspertów w Inelo; Piotra Dajemę, eksperta do spraw wdrożeń i szkoleń w Inelo; Tomasza Czyża, eksperta technologicznego branży TSL w Inelo.

Pobierz Branżometr Inelo i zdobądź:

  1. wyniki badań i analizę danych przewozowych;
  2. diagnozę wyzwań  branży TSL;
  3. podpowiedzi, które pomogą Ci prowadzić firmę;
  4. komentarze i porady ekspertów.

Skontaktuj się z nami.

Wybierz sposób kontaktu najlepszy dla Ciebie.

    Biuro obsługi klienta