• Polski
 • English
 • ZMIANY W WERSJACH

  najwazniejsze-zmiany

  Najważniejsze zmiany

  1. Rozliczenie płacy minimalnej na terytorium Danii
  2. Dalsze zmiany związane z pakietem mobilności  – dodatkowe opcje analizy naruszeń
  3. Nowe funkcjonalności w delegacjach (wersja PRO):
   • domyślne państwo docelowe wg. listy priorytetów
   • możliwość wprowadzenia ekwiwalentu dziennego w przypadku rozliczania delegacji z km
   • optymalizacja ryczałtów noclegowych w oparciu o miejsce noclegu i dostępny czas pracy kierowcy
  4. Pozostałe zmiany

  rozliczenie-placy-minimalnej-na-terytorium-danii

  Rozliczenie płacy minimalnej na terytorium Danii

  Dodano mechanizm umożliwiający wyliczanie wyrównania do wynagrodzenia za czas pracy na terytorium Danii. Sposób rozliczania jest analogiczny do rozliczania płac minimalnych w innych krajach. W programie zostały także zdefiniowane stawki, wystarczy wybrać odpowiednią grupę dla pracownika (kabotaż i transport kombinowany rzeczy, kabotaż autobusowy, przewozy turystyczne). Stawki będą automatycznie aktualizowane.

  4Trans - nowa wersja 5.3.1, rozliczanie płacy minimalnej na terytorium Danii

  Został także opracowany poradnik poradnik/tutorial opisujący krok po kroku czynności jakie należy wykonać w programie aby wyliczyć wyrównanie do płacy minimalnej w tym kraju. Dostępny jest w pomocy programu jak również tutaj:

  http://download.inelo.pl/documents/help/4Trans/pl/5.3.1/pomoc.html?tutorial_minimalnadania.html


  dalsze-zmiany-zwiazane-z-pakietem-mobilnosci

  Dalsze zmiany związane z pakietem mobilności – dodatkowe opcje analizy naruszeń

  W ustawieniach (menu: Dane podstawowe -> Ustawienia -> TachoScan -> Pakiet Mobilności) zostały zgrupowane dotychczasowe opcje dotyczące pakietu mobilności i zmian obowiązujących od 20.08.2020. Dodano także nowe opcje powiązane z pakietem mobilności, pozwalające dostosować analizę naruszeń do różnych interpretacji:

  • Traktuj odpoczynek 9/11h jako część odbieranej rekompensaty za podwójne skrócenie odpoczynków tygodniowych – po włączeniu opcji program nie wymaga przed rekompensatą podwójnego skrócenia odpoczynków tygodniowych dodatkowo odpoczynku dobowego.
  • Dla dyspozycyjności w załodze wymagaj 45-minutowej przerwy w jeździe w jednym bloku (tylko 561/2006) – po włączeniu opcji w przypadku dyspozycji w załodze program będzie uwzględniał tylko pełne 45 minut takiej dyspozycji jako przerwę. Innymi słowy, nie będzie kwalifikował dyspozycji w załodze w dwóch częściach (15 + 30 minut) jako prawidłowej przerwy w trakcie tzw. jazdy ciągłej

  nowe-funkcjonalnosci-w-module-delegacji-wersja-pro

  Nowe funkcjonalności w module delegacji (wersja PRO)

  W module delegacji PRO (dostępnym wyłącznie w ramach abonamentu OCRK Wsparcie) wprowadzono szereg nowych funkcjonalności:

  • domyślne państwo docelowe wg. listy priorytetów – oprogramowanie może automatycznie wybrać Państwo do delegacji, na podstawie wcześniej zdefiniowanej hierarchii
  • możliwość wprowadzenia ekwiwalentu dziennego w przypadku rozliczania delegacji z km – dodatkowa opcja do możliwości rozliczania delegacji z kilometrów
  • optymalizacja ryczałtów noclegowych w oparciu o miejsce noclegu i dostępny czas pracy kierowcy – oprogramowanie automatycznie sprawdzi na podstawie kraju noclegu w delegacji, czasu przekroczenia granicy i dostępnego czasu pracy kierowcy, czy kierowca miał możliwość odebrania noclegu w Państwie, w którym ryczałt za nocleg przysługiwał w mniejszej wysokości. Po wykonanej analizie oprogramowanie wyświetli alert listą delegacji i możliwymi oszczędnościami

  pozostale-zmiany

  Pozostałe zmiany

  W najnowszej wersji programu 4Trans wprowadzono także szereg innych zmian i uprawnień. Ze wszystkimi można się zapoznać na szczegółowej liście zmian 4Trans 5.3.1 >>>. Szczegółowa lista zmian dostępna jest także z poziomu pomocy programu.

  Lista zmian 4Trans 5.3.1


  Zmiany w wersjach

  Ostatnie wpisy

  Facebook