• Polski
 • English
 • ZMIANY W WERSJACH

  najwazniejsze-zmiany

  Najważniejsze zmiany

  1. Opcje ułatwiające tworzenie delegacji z odcinków zagranicznych:
  • możliwość wyświetlania na wykresie tygodniowym odcinków z państw bez płacy minimalnej
  • nowa funkcja automatycznego wstawiania przekroczeń granic na podstawie odcinków zagranicznych

  opcje-ulatwiajace-tworzenie-delegacji-z-odcinkow-zagranicznych

  Opcje ułatwiające tworzenie delegacji z odcinków zagranicznych

  W oprogramowaniu 4Tarns przygotowane zostały kolejne funkcje usprawniające rozliczanie tzw. delegacji. Od wersji 5.0.2 oprogramowanie może wyświetlać na wykresie tygodniowy odcinki zagraniczne ze wszystkich krajów, a nie wyłącznie tych z wymaganą płacą minimalną dla kierowców. To udogodnienie w połączeniu z nową funkcją automatycznego wstawiania przekroczeń granic na podstawie odcinków zagranicznych pozwala na znacznie szybsze stworzenie delegacji. Odcinki zagraniczne trafiają do 4Trans z innych systemów np. telematycznych, czy TMS za pomocą istniejących już opcji importu plików XML lub XLS.

  Wyświetlanie, dodawanie i import odcinków zagranicznych z państw bez wymaganej płacy minimalnej można włączyć w menu: Dane podstawowe -> Ustawienia -> Rozliczenia -> Minimalne wynagrodzenie – inne kraje pod opcją „Pozwól na wprowadzanie odcinków zagranicznych dla dowolnego kraju”.

  Na wykresie tygodniowym, przy tworzeniu delegacji pod prawym przyciskiem myszy dostępna jest opcja „Wstaw przekroczenia granic na podstawie państw odcinków zagranicznych” (widoczna przy włączonej obsłudze delegacji oraz opcji Pozwól na wprowadzenie odcinków zagranicznych dla dowolnego kraju).

  Do stworzenia delegacji z innych systemów na wykresie tygodniowym zaimportowane odcinki zagraniczne wystarczy uzupełnić o wjazd/wyjazd z bazy (np. na podstawie widocznych danych z karty) i użyć automatycznego wstawiania przekroczeń granic na podstawie wspomnianych odcinków.

  Szczegółowa lista wszystkich zmian dla wersji 5.0.2 znajduje się TUTAJ >>

   


  Zmiany w wersjach

  Ostatnie wpisy

  Facebook