Zmiana przepisów – Wyższe diety za delegacje służbowe

Inelo Inelo
Aktualności

Z dniem 01 marca 2013 roku zacznie obowiązywać nowe Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej  w sprawie należności przysługujących pracownikom zatrudnionym w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej oraz kierowcom z tytułu podróży służbowej.
Obowiązujące dotychczas przepisy określające zasady rozliczania podróży służbowych krajowych i zagranicznych uregulowano w jednym rozporządzeniu:

1. W przypadku podróży służbowych krajowych:

  • Stawka diety wzrośnie z  23 zł na 30 zł/dobę,
  • Ryczałt za nocleg wyniesie  150% diety czyli 45 zł/nocleg,
  • Zmieniono zasady zmniejszania należnej diety krajowej w przypadku zapewnienia posiłków. Kwoty diety zmniejsza się o koszt otrzymanego bezpłatnego wyżywienia przyjmując, że każdy posiłek stanowi odpowiednio: śniadanie – 25% diety, obiad – 50% diety, kolacja – 25% diety,
  • Zmieniono limit rachunku za nocleg w podróży krajowej. Koszty noclegu stwierdzone rachunkiem nie mogą być większe niż 20-krotność stawki diety czyli nie większe niż 600 zł/noc.

2. W przypadku podróży służbowych zagranicznych najistotniejsze zmiany dotyczą:

  • Wysokości diet i limitów noclegowych obowiązujących w poszczególnych państwach (ich wykaz znajduje się w załączniku do Rozporządzenia),
  • Możliwości ustalenia przez pracodawcę więcej niż jednego państwa docelowego.

W związku z wyżej wymienionymi zmianami wkrótce zostanie udostępniona dla Państwa nowa wersja oprogramowania 4Trans.

Zachęcamy do pobrania programu Updater, za pośrednictwem którego, Klienci posiadający aktywną licencję nie tylko mają możliwość bezpłatnego pobrania aktualnej wersji systemu 4Trans, ale także otrzymują dostęp do bezpłatnego panelu z wiadomościami >> pobierz Updater

W przypadku problemów lub wątpliwości dotyczących aktualizacji programu prosimy o kontakt z Państwa Doradcą Regionalnym lub wypełnienie formularza kontaktowego >> tutaj.

JEŻELI JESZCZE NIE POSIADAJĄ PAŃSTWO NASZEGO OPROGRAMOWANIA ZAPRASZAMY DO UMÓWIENIA SIĘ Z NASZYM DORADCĄ REGIONALNYM NA BEZPŁATNĄ PREZENTACJĘ.

Treść Rozporządzenia >> tutaj.

Skontaktuj się z nami.

Wybierz sposób kontaktu najlepszy dla Ciebie.

    Biuro obsługi klienta