Zakończona pierwsza kontrola MILoG w Polsce!

Inelo Inelo
Aktualności

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]

flaga niemieckaWliczanie do płacy minimalnej w Niemczech ryczałtu noclegowego oraz diety pomniejszonej stosownie wg. wytycznych niemieckiego ministerstwa finansów zostało potwierdzone w wyniku pierwszej zakończonej kontroli niemieckiego Urzędu Celnego.

 

Kontrola dotyczyła polskiego przewoźnika, wykonującego transport drogowy pojazdami ciężarowymi m. in. na terenie Niemiec. Rozliczenia i dokumenty wysłane przez kontrolowanego przewoźnika były przygotowane za pomocą modułu Rozliczeń najnowszej wersji oprogramowania 4Trans, w którym już od początku roku istnieje możliwość obliczania wynagrodzenia minimalnego za pracę na terytorium Niemiec z uwzględnieniem części diet oraz ryczałtów za noclegi. Jak pokazała kontrola zasady rozliczania i raporty przygotowane w naszym oprogramowaniu (z tłumaczeniem na j. niemiecki) spełniają wymagania niemieckiego Urzędu Celnego.

Ponadto na stronie internetowej Niemieckiego Urzędu Celnego zoll.de znajdują się uszczegółowione wytyczne, które również potwierdzają powyższy sposób rozliczenia płacy minimalnej.

Sprawdź najbliższe terminy szkoleń, na których szczegółowo omawiany jest temat MiLoG:
http://szkoleniadlatransportu.pl/szkolenia/szkolenia-z-rozliczania-i-ewidencji-czasu-pracy/#zobacz

Skontaktuj się z nami.

Wybierz sposób kontaktu najlepszy dla Ciebie.

    Biuro obsługi klienta