WEBINAR: Kontrole płac minimalnych w Europie – o czym musi pamiętać każdy przewoźnik?

Inelo Inelo
Aktualności

Tysiące Euro kary za błędy w wyliczaniu płacy minimalnej – Eksperci Grupy INELO alarmują, że w Niemczech, Francji oraz szczególnie w Austrii pojawia się coraz więcej kontroli związanych z respektowaniem dyrektywy o płacy minimalnej i delegowaniu pracowników w transporcie.

Zaczęto również nakładać kary finansowe dla przewoźników omijających przepisy. Jest to szczególnie ważna informacja, ponieważ do tej pory kwestie prawne związane z płacą minimalną i delegowaniem utrzymywało swego rodzaju „status quo” – grzywien po prostu dało się unikać. Początkowe łagodne podejście inspektorów zaczyna się zmieniać, pojawia się też coraz więcej błędów w dokumentach wypełnianych przez przewoźników. Drogowy sektor TSL nie przewidywał jednak w tym temacie zmian do lutego 2022 roku, czyli do momentu wejścia w życie zapisów wynikających z Pakietu Mobilności. Wygląda jednak na to, że ta sytuacja zaczyna się dynamicznie zmieniać, zagraniczni inspektorzy nakładają kary rzędu 1000 euro za każdy brakujący dokument podczas kontroli. Co zrobić by uniknąć mandatów? Jakie dokumenty musimy przygotować?

Weź udział w darmowym webinarze! W specjalnie przygotowanej wirtualnej sali konferencyjnej, na uczestników będą czekali: Łukasz Włoch – Główny Ekspert Grupy Inelo oraz Bartłomiej Zgudziak – Ekspert ds. Analiz i Rozliczeń. Całość natomiast poprowadzi Kamil Wolański – Kierownik Działu Ekspertów Grupy Inelo. Gościem specjalnym spotkania online będzie Piotr Mikiel – Dyrektor Departamentu Transportu ZMPD.


Gdzie? Webinar online na platformie Zoom

Kiedy? 15 grudnia o godz. 10:00

Czas trwania: 60 minut

Koszt: bezpłatne

Skontaktuj się z nami.

Wybierz sposób kontaktu najlepszy dla Ciebie.

    Biuro obsługi klienta