Ustawa o transporcie drogowym i Ustawa o tachografach – kolejny etap

Inelo Inelo
Brak kategorii

Zmiany w Ustawie o transporcie drogowym i nowa ustawa o tachografach zostały zatwierdzone przez Senat.

29 czerwca 2018 r. Senat zdecydowaną większością głosów zatwierdził dwie ustawy wprowadzające ważne zmiany dla przewoźników:

  • nowelizację Ustawy o transporcie drogowym
  • nową Ustawę o tachografach

Planowane zmiany, uchwalone przez Sejm 6 czerwca 2018 r. są bardzo istotne dla przewoźników, osób zarządzających transportem oraz kierowców. Pojawią się m.in. sankcje za naruszenia, które do tej pory nie były weryfikowane oraz zmienią się zasady nakładania kar. Ustalone zostały również wymagania dotyczące montażu nowych inteligentnych tachografów.

Dalsze procedury

Przed nami już końcowy etap prac nad ww. ustawami. Akty prawne wraz z poprawkami trafią do Sejmu w celu ich rozpatrzenia. Poprawki są kosmetyczne, więc nie powinno to opóźnić procesu legislacyjnego.

Po przyjęciu lub odrzuceniu poprawek przez Sejm, Marszałek Sejmu przedstawi uchwalone w ten sposób ustawy Prezydentowi RP, który ma 21 dni na ich podpisanie. Po złożeniu podpisu prezydent zarządza ogłoszenie ustaw, którego dokonuje Prezes Rady Ministrów. Większość zmian w opisywanych ustawach zacznie obowiązywać 30 dni po publikacji w Dzienniku Ustaw a więc najprawdopodobniej jeszcze w sierpniu 2018 r.

Przygotujemy Cię na zmiany

W odpowiedzi na wprowadzenie nowych przepisów INELO uruchamia w lipcu specjalne szkolenia otwarte, podczas których dokładnie wyjaśnimy Klientom planowane zmiany i podpowiemy jak się na nie przygotować. Na stronie: szkoleniadlatransportu.pl dostępny jest harmonogram szkoleń wraz ze szczegółowym programem. Zapraszamy do zapisów!

Cały czas trwają również prace nad zmianami w oprogramowaniu 4Trans, tak aby Klienci INELO mogli zaraz po wejściu w życie nowych przepisów analizować naruszenia zgodnie z nowym taryfikatorem.

 

Skontaktuj się z nami.

Wybierz sposób kontaktu najlepszy dla Ciebie.

    Biuro obsługi klienta