Wyznaczanie tras przejazdu – nowa opcja w Panelu GBOX Online

Inelo Inelo
Brak kategorii

Optymalizowanie tras przejazdu.

Nowa funkcja, którą dostarcza system monitorowania pojazdów GBOX Assist przekłada się na optymalizowanie tras przejazdu oraz na znaczną oszczędność pieniędzy w firmie transportowej.

Opcja „Unikanie autostrad i dróg płatnych” daje możliwość wyznaczenia trasy:

  • ograniczającej koszty przejazdów (płatne autostrady),
  • bardziej ekonomicznej z punktu widzenia oszczędności paliwa,
  • prowadzącej kierowcę szybszymi drogami o równie wysokim standardzie jak autostrada, co nie wpływa na zwiększenie eksploatacji pojazdu, a jednocześnie ułatwia dostęp do bazy noclegowej (ważne w przypadku odpoczynków).

 

Opcja „Unikanie promów” daje możliwość wyznaczenia trasy:

  • w taki sposób, aby kierowca nie został  skierowany na niewłaściwą przeprawę promową, dzięki czemu oszczędza czas oraz unika skomplikowanej procedury odbierania odpoczynku na promie.

 

Optymalizowanie tras przejazdu to w chwili obecnej bardzo popularne zagadnienie. To właśnie na tym polu przewoźnicy próbują znaleźć dodatkowe oszczędności dla swojego biznesu. Oszczędności jak najbardziej uzasadnione i realne w uzyskaniu. W optymalizowaniu tras przejazdu kluczowe jest właściwe wyznaczanie trasy z uwzględnieniem najważniejszych parametrów: czasu przejazdu, odległości czy zużycia paliwa. Oczywiście właściwe optymalizowanie tras przejazdu nie ma sensu bez wykorzystania odpowiednich narzędzie informatycznych. Takim rozwiązaniem wspierającym firmy w codziennej pracy jest zaawansowany system telematyki i monitoringu GPS GBOX Assist.

GBOX Assist a optymalizowanie tras przejazdu.

 

Lokalizator GBOX® to serce całego systemu, służące do monitorowania pojazdów przy wykorzystaniu satelitarnego systemu pozycjonowania GPS oraz bezprzewodowej transmisji danych. Jest urządzeniem bezobsługowym i niewymagającym konserwacji ani żadnej innej ingerencji ze strony użytkownika po zainstalowaniu w pojeździe. Lokalizator wyposażony jest w zestaw złącz umożliwiających podłączenie licznych urządzeń peryferyjnych rozszerzających jego funkcjonalność w wielu zakresach dotyczących kontroli jakości pracy użytkowników pojazdów.

W połączeniu z komputerem pokładowym GBOX Assist staje się rozwiązaniem wpierającym jednocześnie pracę spedytora oraz kierowcy.

GBOX® Assist to platforma pokładowa zawierająca wielomodułowy system usprawniający zarządzanie firmą transportową. Nowoczesne i proste w obsłudze urządzenie połączone z tradycyjnym monitoringiem pojazdu daje szereg możliwości m.in.: komunikację z kierowcą, przesyłanie dokumentów, obsługę zleceń spedycyjnych, kontrolę czasu pracy kierowców czy nawigację, dzięki czemu przyspiesza przepływ informacji, zwiększa bezpieczeństwo kierowców i pojazdów, eliminuje naruszenia czasu pracy kierowców oraz niewłaściwą eksploatację bieżącą pojazdów.

O szeregu korzyści wynikających z zastosowania systemu GBOX Assist więcej informacji znajduje się w sekcji: GBOX Assist.

Skontaktuj się z nami.

Wybierz sposób kontaktu najlepszy dla Ciebie.

    Biuro obsługi klienta