TachoReader BASIC i TachoReader COMBO PLUS – lepsze wykrywanie manipulacji

Inelo Inelo
Aktualności

W najnowszej aktualizacji TachoReader BASIC i TachoReader COMBO PLUS rozszerzyliśmy działanie urządzeń o pobieranie plików specjalnych. Pozwoli to na lepszą analizę prędkości i wykrywanie manipulacji.

Czym są pliki „S”

Pobieranie plików specjalnych, czyli tak zwanych plików „S” nie jest wymagane przepisami. Jednak postanowiliśmy udostępnić tę opcję, ze względu na wiele korzyści, które daje ona osobom zarządzającym transportem.

Pliki „S”, dostępne w tachografach VDO, zawierają szczegółowe informacje, takie jak:

  • dokładna prędkość pojazdów z dłuższych okresów. Odczyt obejmuje ostatnie 168 h jazdy a nie tylko 24 h jak w przypadku opcji podstawowej;
  • zapis prędkości z częstotliwością 4 razy na sekundę.

Do tej pory, chcąc zweryfikować, ile km przejechał kierowca w określonej godzinie, otrzymywaliśmy tylko uśrednione dane. Teraz, dzięki danym z plików specjalnych, zawierającym szczegółową prędkość, możemy dokładnie przeliczyć przebytą przez pojazd drogę w dowolnym odcinku czasu. Duża częstotliwość zapisu prędkości pozwala nam wykorzystać uzyskane informacje między innymi przy analizie sytuacji budzących wątpliwości: stłuczek, wypadków, nagłego hamowania.

Analizuj prędkość jak inspekcja

WAŻNE! Prędkość szczegółowa z dłuższych okresów może również posłużyć do wykrycia różnych przypadków manipulacji np. popularnego wykorzystania reguły jednej minuty, czyli podjazdów na odpoczynku. W wielu krajach, m.in. w Polsce, Wielkiej Brytanii, Niemczech oraz Holandii, inspektorzy sprawdzają prędkość korzystając właśnie z plików „S”. Dzięki aktualizacji naszych urządzeń, teraz także osoby odpowiedzialne za zarządzanie transportem będą mogły zweryfikować dane w sposób, w jaki widzą je służby kontrolne.

Jak zaktualizować urządzenia

Klienci, którzy zakupili u nas TachoReader BASIC lub TachoReader COMBO PLUS mogą w prosty sposób samodzielnie zaktualizować urządzenia, zyskując nowe funkcje. W tym celu należy pobrać odpowiednią wersję instalacyjną dostępną tutaj i wykonać aktualizację zgodnie z krokami w instalatorze.

Uwaga!

W przypadku urządzenia TachoReader Combo wyżej wymieniona funkcjonalność jest dostępna dla urządzeń, których numer seryjny kończy się literą „A

Teraz także na Allegro.pl

Aby ułatwić klientom dostęp do urządzeń INELO, uruchomiliśmy właśnie ich sprzedaż na Allegro.pl. Dlaczego warto skorzystać z naszej oferty? Zakup na naszych aukcjach to wygoda i oszczędność czasu – klient wybiera interesujące go urządzenie i zamawia w dogodnym dla siebie momencie, a jego wysyłka następuje niezwłocznie po zaksięgowaniu wpłaty (najpóźniej w kolejnym dniu roboczym). Ponieważ jesteśmy producentem wszystkich oferowanych przez nas na Allegro.pl urządzeń, klient ma gwarancję, że trafiają do niego nowe, fabrycznie zapakowane produkty. Zakup w sklepie INELO to również bezpłatne aktualizacje i opieka serwisowa!

Zapraszamy na Allegro.pl: allegro.pl/uzytkownik/INELO

Skontaktuj się z nami.

Wybierz sposób kontaktu najlepszy dla Ciebie.

    Biuro obsługi klienta