Eksperci INELO przeszkolili ukraińską inspekcję DSBT UkrTransBezpeka

Inelo Inelo
Aktualności

W dniach 5-6 grudnia br w Kijowie, nasi eksperci – Piotr Żółty i Ivanna Byczkowska przeprowadzili dwudniowe szkolenie teoretyczne wraz z warsztatami praktycznymi dla inspektorów reprezentujących regionalne oddziały DSBT UkrTransBezpeka (State Service of Ukraine for Transport Safety). Szkolenie odbyło się w związku z zakupem 78 licencji oprogramowania TachoScan Control, którego DSBT UkrTransBezpeka dokonało w październiku br. DSBT UkrTransBezpeka  to niedawno utworzona instytucja kontrolna, powołana do życia przez Ministra Infrastruktury Ukrainy, w której powstaniu istotną rolę odegrała m.in. polska ITD.

Opierając się na doświadczeniu i opinii inspekcji oraz służb kontrolnych z 14 krajów europejskich, spośród dostępnych narzędzi wykrywania naruszeń, DSBT UkrTransBezpeka wybrała program TachoScan Control i w październiku 2017 roku dokonała zakupu 78 licencji oprogramowania.

Podczas dwudniowego szkolenia, uczestnicy mieli okazję do nabycia wiedzy teoretycznej z zakresu analizy czasu pracy kierowców oraz manipulacji tachografów, jak również przećwiczenia w praktyce szerokiego wachlarza możliwości, jakie w tym zakresie daje oprogramowanie TachoScan Control.

Szkolenie było również formą aktywnej wymiany doświadczeń, co w połączeniu z nabyciem nowych umiejętności znacząco wpłynie na wysoką skuteczność działań ukraińskiej inspekcji.

TachoScan Control jest narzędziem dla służb kontrolnych służącym do analizy danych pod względem naruszeń czasu pracy kierowcy, jak  również zapewniającym możliwość zaawansowanego wykrywania manipulacji. Od lat jest tworzony na bazie doświadczeń inspektorów z największych inspekcji europejskich, m.in z brytyjskiej DVSA, niemieckiej BAG czy polskiej ITD. Aktualnie jest używany przez 32 inspekcje i służby kontrolne w 15 krajach Europy.

Uczestnikom szkolenia w Kijowie dziękujemy za udział i aktywny wkład w szkolenie oraz pozytywny odbiór.

Skontaktuj się z nami.

Wybierz sposób kontaktu najlepszy dla Ciebie.

    Biuro obsługi klienta