Automatyczne rozliczanie delegacji kierowcy w transporcie drogowym

Inelo Inelo
Brak kategorii

Rozliczanie delegacji kierowcy oraz weryfikacja ryczałtów za nocleg w większości firm transportowych wiąże się z dużym nakładem pracy, zaangażowaniem wielu pracowników, dużą ilością dokumentów, co ostatecznie przekłada się na wysokie koszty obsługi tego procesu. Ponadto to proces błędogenny przez co dieta lub ryczałt za nocleg może zostać wypłacona w nieodpowiedniej wysokości. To z kolei może przełożyć się na:

  • Zawyżone stawki wypłaconych ryczałtów,
  • Roszczenia kierowców z tytułu niewłaściwie wypłaconych należności,
  • Kontrole służb, mandaty i kary administracyjne,
  • Postępowania sądowe,
  • Nieefektywne wykorzystanie posiadanych zasobów.

W każdym z powyższych przypadków przedsiębiorstwo transportowe narażone jest na straty finansowe.  Co zrobić aby temu zaradzić?

ryczałty za nocleg

Integracja systemu telematycznego GBOX®  oraz  GBOX ® Assist z systemem 4Trans®

Warunkiem skorzystania BEZPŁATNIE z funkcji automatycznego rozliczania delegacji oraz weryfikacji ryczałtu za nocleg kierowcy jest posiadanie systemu lokalizacji pojazdów GBOX®, bądź GBOX® Assist oraz oprogramowania 4Trans® z modułem Rozliczenia. Pierwszym krokiem do automatyzacji procesu rozliczania delegacji jest bezpłatna aktywacja, którą użytkownik systemu dokonuje w Panelu GBOX® Online. Następnie, krok po kroku zgodnie z przystępną instrukcją, należy dokonać jednorazowej konfiguracji funkcjonalności. Podczas tego kroku, Klient m.in. wskazuje obszary na mapie, w których kierowcy rozpoczynają oraz kończą delegacje, np. bazę, siedzibę firmy.

Automatyzm rozliczania delegacji jest możliwy dzięki przekazywaniu gotowych danych, takich jak: szczegółowe informacje odnośnie czasu i miejsca rozpoczęcia i zakończenia delegacji, przekroczenia granic, krajów w których odbywał się nocleg, z systemu telematyki i monitoringu GPS GBOX® i GBOX® Assist bezpośrednio do programu 4Trans®.

Delegacja zostanie rozliczona w przypadku kiedy  pojazd opuści i powróci do obszaru wskazanego przez Klienta jako miejsca rozpoczęcia i zakończenia delegacji oraz jeśli do programu 4Trans® zostanie dostarczony plik cyfrowy z karty kierowcy.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

 

 

Skontaktuj się z nami.

Wybierz sposób kontaktu najlepszy dla Ciebie.

    Biuro obsługi klienta