Płaca Zagraniczna – nowy moduł aplikacji Inelo Drive

Od 2.02.2022 r. zmianie uległy zasady rozliczania płacy zagranicznej. Istotnym elementem stała się prawidłowa identyfikacja rodzaju transportu: bilateralny, cross-trade (międzynarodowy), kabotaż, czy tranzyt. Rozwiązaniem jest automatyzacja procesu, którą umożliwia aplikacja Inelo Drive i moduł Płaca Zagraniczna. 

Moduł Płaca Zagraniczna w Inelo Drive pozwala dokonać importu załadunków i rozładunków bezpośrednio z aplikacji, optymalizując tym samym proces naliczania wynagrodzeń kierowców tak, aby dopłacać do zagranicznych płac tylko w sytuacji, gdy jest to wymagane przepisami.

Kierowca za pomocą aplikacji Inelo Drive ręcznie wypełni zdarzenia załadunków i rozładunków uzupełniając:

▶typ zdarzenia (załadunek, rozładunek częściowy, rozładunek pełny);
▶ datę i czas zdarzenia;
▶ kraj;
▶ opis (np. miasto).


Aktywacja aplikacji Inelo Drive

Aby móc skorzystać z aplikacji Inelo Drive, należy w pierwszej kolejności skontaktować się z Inelo przy pomocy czatu, wybierając w temacie rozmowy „Inelo Drive”.


Po kontakcie z Inelo, na wskazany przez Ciebie na czacie adres e-mail zostanie wysłana lista kierowców, dla których należy uzupełnić numery telefonów. 

Tak uzupełnioną listę należy odesłać w niezmienionym formacie. Po poprawnym zaimportowaniu listy otrzymasz informację drogą mailową o możliwości korzystania z  aplikacji Inelo Drive.

Ważne!

Usługa rozliczania płac zagranicznych dostępna jest dla Klientów posiadających pakiet OCRK Tacho Premium Full.


Rejestracja załadunków i rozładunków przez kierowców

Kierowca może zainstalować aplikację Inelo Drive w swoim telefonie z systemem Android. Po wprowadzeniu numeru telefonu i aktywacji – w głównym widoku dostępny jest nowy moduł Płaca Zagraniczna. Zarejestrowane załadunki i rozładunki będą wysłane przez aplikację automatycznie w momencie połączenia telefonu z Internetem lub siecią WiFi.

WAŻNE: – w ramach rozliczenia czasu pracy kierowców musisz przekazać do swojego opiekuna, na jakiej podstawie chcesz rozliczać dany miesiąc. W ramach jednego okresu rozliczeniowego możemy rozliczać Cię na podstawie danych przesłanych za pomocą aplikacji, bądź dotychczasowej formy (plik xls). Możesz wybrać tylko jedną formę rozliczeń.

WAŻNE: kierowca jest przypisany do numeru telefonu – brak możliwości wymiany pomiędzy pracownikami.

W sytuacji rozpoczęcia pracy nowego kierowcy, niezwłocznie przekaż tę informację na adres dane@inelo.pl z podaniem numeru telefonu i numeru służbowego przypisanego do pracownika.


Przesyłanie danych do Inelo

Pamiętaj, aby przed wysłaniem do Inelo danych do realizacji usługi za konkretny miesiąc zweryfikować u swoich kierowców, że mieli dostęp do Internetu.

Kompletne dane o załadunkach, rozładunkach (kompletem są wszystkie załadunki i rozładunki z danego miesiąca oraz występujące załadunki i rozładunki na przełomie miesięcy) przesyłane są do Inelo wyłącznie, gdy aplikacja połączy się z Internetem.


Zachęcamy do obejrzenia filmu, z którego się dowiesz, jak korzystać z Inelo Drive

Zapoznaj się z Warunkami świadczenia usługi Aplikacja INELO Drive


Liczymy, że aplikacja Inelo Drive nie tylko pozwoli zoptymalizować wynagrodzenie kierowców, ale również zaoszczędzi Twój czas.

Zespół Inelo.


Jeśli masz dodatkowe pytania,
zapytaj nas na czacie

Skontaktuj się z nami.

Wybierz sposób kontaktu najlepszy dla Ciebie.

    Biuro obsługi klienta