Państwowa Inspekcja Pracy świętuje 100-lecie i dyskutuje o szansach oraz wyzwaniach dla świata pracy w erze 4.0

Inelo Inelo
Brak kategorii

25 września 2019 roku Ośrodek Szkolenia Państwowej Inspekcji Pracy we Wrocławiu stał się miejscem międzynarodowej konferencji pt. „Szanse i wyzwania dla świata pracy w erze 4.0”, zorganizowanej w ramach obchodów 100-lecia Państwowej Inspekcji Pracy. W wydarzeniu wzięli także udział eksperci Inelo, prezentując w przerwach oprogramowanie TachoScanControl, z którego korzystają również inspektorzy z PiP.

Wydarzenie będące okazją do świętowana 100-lecia PiP, którego gospodarzem był Główny Inspektor Pracy Wiesław Łyszczek, zgromadziło szefów i ekspertów inspekcji pracy z blisko 17 państw Unii Europejskiej. Wśród gości znaleźli się m.in przedstawiciele z Komitetu Wyższych Inspektorów Pracy, Międzynarodowego Stowarzyszenia Inspekcji Pracy, Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy, a także z  Międzynarodowej Organizacji Pracy.

Konferencja została podzielona na dwa bloki tematyczne, w trakcie których poruszono rolę nowoczesnych technologii w kontekście bezpieczeństwa pracy, a także kwestii ludzkich w ciągle zmieniającym się środowisku pracy. Dla wszystkich zgromadzonych była to okazja do dyskusji nt. wyzwań, jakimi będzie potrzeba ochrony pracy w erze 4.0, tak, żeby wchodząc w czas przemysłu przyszłości  nie zapomnieć o roli, jaką odgrywa człowiek

Iwona Hadacz, Wicedyrektor Departamentu Kadr i Szkoleń Głównego Inspektoratu Pracy, jedna z wielu prelegentów, odczytała list Marszałka Sejmu, w którym podkreślono, że wielopokoleniowe działania sprawiły, że dzisiaj Państwowa Inspekcja Pracy jest nowoczesnym urzędem, mającym niezaprzeczalny wpływ w rozwój kraju. O innowacyjnym charakterze świadczyć również fakt, iż inspektorzy od dawna korzystają z zaawansowanego oprogramowania do kontroli pracy kierowców oraz rozliczania ewidencji czasu pracy – TachoScan Control, który pozwala m.in. wyliczyć należne wynagrodzenie pracownikowi na podstawie danych z inteligentnych tachografów. Szeroko dyskutowany temat ery 4.0 był również sposobnością, aby porozmawiać z naszymi ekspertami – Mateuszem Włochem i Michałem Franczykiem o ich spojrzeniu na zachodzące zmiany w sektorze TSL. Nie da się ukryć, że era 4.0 będzie miała wpływ na sposób działalności inspekcji pracy, a aktualne działania Państwowej Inspekcji Pracy są potwierdzeniem gotowości do dostosowania się do nadchodzących zmian.

Więcej na temat wydarzenia można przeczytać na stronie https://www.pip.gov.pl/pl/wiadomosci/html.

Skontaktuj się z nami.

Wybierz sposób kontaktu najlepszy dla Ciebie.

    Biuro obsługi klienta