Ostrzeżenie – karty kierowców przedwcześnie tracą ważność

Inelo Inelo
Aktualności

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych poinformowała na stronie http://info-car.pl o błędzie, który  powoduje, że karty kierowców tracą ważność przedwcześnie, tzn. przed datą wydrukowaną na karcie.

Treść komunikatu:

W związku z zarejestrowanym błędem certyfikatu cyfrowego na kartach do tachografu skutkującym skróceniem terminu ważności wydanych kart odnotowane zostały przypadki, że karta zostaje uznana przez tachograf za nieważną szybciej, niż to wynika z informacji na niej nadrukowanej.

Jeśli tachograf poda informację, że termin ważności karty mija szybciej niż to wynika z nadruku, należy skontaktować się z PWPW w celu otrzymania potwierdzenia zgłoszenia awarii karty (INFOLINIA: 22 332 92 90, mail:tachograf@pwpw.pl) oraz wydania zaświadczenia umożliwiającego kontynuację jazdy. Każda sprawa rozpatrywana będzie indywidualnie w trybie reklamacyjnym. W przypadku wznowień kart obarczonych problemem zbyt krótkiego certyfikatu nowe karty wydane na podstawie nadesłanych wniosków o wznowienie karty będą ważne od dnia wydania a nie od dnia kolejnego licząc od daty końca ważności karty wznawianej z okresem ważności nowej karty.

W oprogramowaniu 4Trans taką sytuacje można zweryfikować już wcześniej, nie narażając kierowcy i firmy na problemy związane z tym, że o nieważnej karcie dowiedzą się wkładając ją do tachografu. W tym celu podczas odczytu karty należy porównać dwie daty:

  • Datę ważności karty na zakładce podsumowanie, która pojawia się po wgraniu karty (ta sama data jest wydrukowana na karcie):

  • Z datą ważności certyfikatu karty z zakładki certyfikaty:

W podanym wyżej przypadku karta traci ważność z ponad miesięcznym wyprzedzeniem.

Skontaktuj się z nami.

Wybierz sposób kontaktu najlepszy dla Ciebie.

    Biuro obsługi klienta