Zmiany stawek płacy minimalnej od nowego roku: Francja, Holandia, Polska

Inelo Inelo
Aktualności

Początek nowego roku przyniesie następujące zmiany w stawkach płac minimalnych:

  1. Francja – podniesienie ogólnej płacy minimalnej z 9,76 euro na 9,88 euro. Zmiana ta spowoduje konieczność podniesienia stawek m.in. dla kierowców pojazdów do 3,5 tony. Tabela stawek obowiązujących od 01.01.2018 we Francji jest dostępna poniżej:


2. Holandia – dla przedziału wiekowego 22 lata i więcej, który stanowi jednocześnie największą grupę wśród kierowców zawodowych,  stawka godzinowa zmieniła się z 9,04 na 9,11 euro. Nowe stawki obowiązujące od 01.01.2018 dostępne są w poniższej tabeli:

 

 

3. Polska – płaca minimalna w Polsce od 2018 roku będzie obowiązywać w zależności od rodzaju umowy:

  1. Umowy o pracę – 2100 zł za miesiąc | Przypominamy, że do płacy minimalnej nie można zaliczać m. in. godzin nadliczbowych oraz dodatków za godziny nocne.
  2. Inne umowy – 13,70 zł za godzinę pracy | Przypominamy, że od 2017 roku obowiązuje godzinowa stawka płacy minimalnej którą należy stosować do umów zlecenie oraz tzw. samozatrudnionych

Wraz z końcem roku, kończy się okres wielu zgłoszeń kierowców, szczególnie we Francji, Niemczech czy Austrii, gdzie zgłoszenia są ważne przez okres 6 miesięcy. Na stronie www.szkoleniadlatransportu.pl w sekcji wiedza znajdą Państwo instrukcje zgłaszania pracowników.

Wszystkie zmiany w płacach minimalnych są omawiane na szkoleniach, na które można się zapisać na w/w stronie.

Skontaktuj się z nami.

Wybierz sposób kontaktu najlepszy dla Ciebie.

    Biuro obsługi klienta