INELO współpracuje z Uniwersytetem Łódzkim

Inelo Inelo
Aktualności

INELO rozpoczyna współpracę z Wydziałem Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego!

Na mocy porozumienia, które zostanie uroczyście podpisane 15 września br., Wydział Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego oraz firma INELO rozpoczną współpracę i wymianę doświadczeń w zakresie transportu drogowego. W ramach umowy studenci otrzymają m.in. możliwość odbycia staży i praktyk pod okiem ekspertów INELO, będących doradcami i szkoleniowcami najważniejszych organów oraz służb kontrolnych w Europie.

Dodatkowo, w trakcie roku akademickiego, eksperci firmy INELO poprowadzą cykl zajęć na studiach podyplomowych Menedżer firmy transportowej w UE. Uroczyste zawarcie porozumienia odbędzie się 15 września br. o godz. 12.00, w sali 31 na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. W spotkaniu udział wezmą również Prorektor ds. ekonomicznych Uniwersytetu Łódzkiego – dr hab. Grzegorz Urbanek oraz dr hab. inż. Remigiusz Kozłowski, prof. UŁ, który bezpośrednio koordynuje współpracę między Wydziałem a firmą INELO.

“Od kilkunastu lat pracujemy nad nowoczesnymi rozwiązaniami do zarządzania flotą pojazdów w przedsiębiorstwach transportowych. Produkujemy oprogramowanie do analizy i rozliczania czasu pracy kierowców, a także zaawansowane systemy satelitarnej lokalizacji pojazdów. Dzięki podpisanemu porozumieniu, liczymy na inspirującą wymianę doświadczeń naukowców oraz ekspertów INELO, a przede wszystkim na możliwość aktywnego wsparcia rozwoju młodych ludzi. Mamy nadzieję, że umiejętności zdobyte podczas pracy z praktykami, będą dla studentów motywacją do dalszej nauki i podjęcia pracy w prężnie rozwijającej się branży transportowej. Co warto podkreślić, nasza firma wywodzi się właśnie ze studenckiego projektu, który po kilkunastu latach przerodził się w dużą organizację, zatrudniającą kilkaset osób i mającą wielomilionowe obroty. Dlatego tym bardziej zależy nam na współpracy z młodymi, którzy są jeszcze w trakcie studiów” – mówi Jakub Gieruszczak, członek zarządu INELO.

W ramach współpracy planowane jest prowadzenie projektów badawczych i rozwojowych, wsparcie prac licencjackich, magisterskich i doktorskich realizowanych przez studentów Wydziału Zarządzania oraz wspólne podejmowanie inicjatyw doradczych i szkoleniowych, takich jak druga edycja konferencji o zagrożeniach w ruchu drogowym.

 

 

 

Skontaktuj się z nami.

Wybierz sposób kontaktu najlepszy dla Ciebie.

    Biuro obsługi klienta