• Polski
 • English
 • 2019.12.30 Piotr Pietrasina

  Aktualne stawki płac minimalnych w UE

  Przypominamy o konieczności zgłoszeń delegowanych pracowników w oparciu o obowiązujące stawkami wynagrodzenia minimalnego.

  W związku ze zmianą stawek wynagrodzenia minimalnego w poszczególnych krajach europejskich, a także zbliżającej się w większości przedsiębiorstw konieczności odnowienia zgłoszeń pracowników delegowanych za pomocą specjalnych platform (takich jak np. SIPSI, Meldeportal, czy ZKO3T), należy pamiętać o obowiązujących stawkach wynagrodzenia minimalnego na rok 2020.

  Przed dokonaniem zgłoszenia oddelegowania Państwa pracowników, jest konieczne zweryfikowanie i ewentualne zaktualizowanie przekazywanych danych.

  Poniżej prezentujemy stawki najczęściej wybieranej grupy kierowców ciągników siodłowych z naczepami dla poszczególnych krajów.

  Niemcy

  W rozliczeniach od stycznia 2020 roku należy uwzględnić nową stawkę wynagrodzenia minimalnego wynoszącą 9,35 €/h.

  Holandia

  Od początku 2020 roku obowiązuje nowa stawka płacy minimalnej dla grupy 6.3, stanowiąca 9,54 euro.

  Austria

  W Austrii wraz z początkiem nowego roku, kierowcy zawodowi bez stażu mogą liczyć na wynagrodzenie w wysokości 10,19 euro.

  Warto mieć na uwadze, że nowe stawki wynagrodzenia godzinowego obowiązują już we Francji (od 06.2019 r.) i Belgii (od 01.10.2019 r.).

  Pełen wykaz stawek, które obowiązują w poszczególnych krajach można zweryfikować w programie 4Trans.  Stawki w aktualnej wersji 4Trans są aktualizowane  automatycznie przy każdym uruchomieniu programu lub po wejściu na listę stawek i kliknięciu przycisku „pobierz”.

  Tagged:

  Ostatnie wpisy

  Facebook